Norvežani poveli u "deželi", pa doživeli šok od Šeška! Kakav gol nove igračke senzacije iz Red Bul Salcburga (VIDEO)

24.09.2022

18:11

0

Autor: 24sedam

Haland u neverici gledao šta se dešava njegovoj ekipi

slovenija1 - Copyright Tanjug/AP

Slovenija nije posutala u duelu sa prvoplasiranom ekipom u grupu 4, B divizije Lige nacija, ekipe Norveške.

Gosti su uspeli da povedu preko svog najboljeg fudbalera Erlinga Halanda u 47. minutu, da bi se tok utakmice počeo da okreće u korist domaćeg tima od 69. minuta.

Tada je gol postigao Andraž Šporar, ali mu je asistirao tinejdžer iz Red Bul Salcburga Benjmanin Šeško, koji je ovog leta bio na meti i Mančester junajteda.

Isti igrač zaslužio je epitet igrača utakmice zbog poteza u 83. minutu. Maldi napadač uhvatio je volej sa oko 25 metara, ali je i golman Norvežana imao katastrofalnu procenu putanje i gol je bio neminovnost.

Norvežani ostaju na čelu tabele sa 10 bodova i ako "orlovi" večeras dobiju Švedsku. Jedini dobitak je taj što ova utakmica može da se odigra bez pritiska, budući da se sudbina plasmana u Ligi nacija rešava u poslednjem kolu. "Orlovima" će u Oslu biti neophodna pobeda, jer su Norvežani pobedili u Beogradu sa 1:0 u junu!

Poraz večeras, međutim, mogao bi da izbaci Šveđane u prvi plan i da napravi pravu pometnju pred poslednje kolo.