KRAGUJEVAČKI SPORT

KGSPORT.INFO

Prva radost rukometašica Radničkog

Rukometašice Radničkog upisale su prvi trijumf u novoj sezoni ARKUS lige, pošto su u svom „SBB Jezeru“ uspele da savladaju ekipu Bora rezultatom 30:28 (15:15).

Odlično su Kragujevčanke otvorile utakmicu i uvodnom serijom od 3:0 jasno dale do znanja gošćama da ne računaju na bodove u prestonici Šumadije. Predvođene raspoloženom Tamarom Kostić na golu, rukometašice Radničkog sredinom prvog poluvremena odlaze na maksimalnih „plus šest“ (9:3), ali su Boranke do kraja prvog tridesetominutnog perioda igre uspele da uhvate rezultatski priključak, pa se na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom (15:15).

Uvodni minuti drugog poluvremena pripali su gošćama, koje u 35. minutu dolaze do prednosti od dva gola (18:16), koju su uz povremene oscilacije uspešno održavale sve do same završnice susreta, kada su Kragujevčanke na krilima nezaustavljive Teodore Veličković i Isidore Bogunović uspele da do dođu do velikog preokreta i pobede od dva gola razlike.

Kragujevački tim su do prvog trijumfa u sezoni predvodile Teodora Veličković sa 10 i Helena Inđić sa 5 pogodaka, dok je kod gošći tiulu najboljeg strelca ponela  Jana Stanković  sa 8 postignutih golova.

U narednom, trećem kolu ARKUS lige, rukometašice Radnički očekuje gostovanje ekipi novosadske Vojvodine.

RADNIČKI – BOR ZIJIN COPPER 30:28 (15:15)

KRAGUJEVAC
Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca : 200.
Sudije: Ivan Veličković, Nikola Ilić.
Sedmerci: Radnički 2 (1), Bor 11 (9)
Isključenja: Radnički 8 min, Bor 4 min.

RADNIČKI: Pojužina, Dragićević, Veličković 10, Vučićević, Pidro ( odbrana, sedmerac), Inđić 5, K.Petrović 2, Rašković, Bjelak 2, Bogunović 4, D.Ranković 3, T.Petrović 2, Kostić (12 odbrana,sedmerac), Z.Ranković 2, Andrić.

BOR:  Dragoljubović ( 3 odbrane), Jonović, Vujnović 5, Majkić 2, Radović 1, Lilić, Bogdanović 5, Stanković 8, Marinović, Ristić, Petrović 1, Sujić 3, T.Ilić ( 3 odbrane), Šerifi, D.Ilić 1, Nikolić 2.

Igračica utakmice: Tamara Kostić ( Radnički).