Fudbal

Remi na „Grbavici“, rekord Nemanje Bilbije

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega remizirali su večeras na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu u utakmici 3. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Susret pred oko 8.000 gledalaca je završen rezultatom 1:1. Domaćini su poveli golom Klerismarija Santosa Rodrigeza u 41. minuti, a snove „plavih“ o osvajanju sva tri boda ugasio je Bože Vukoja u posljednjem napadu u petoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Željezničar narednu utakmicu igraj u nedjelju u Gabeli protiv Veleža, a Široki Brijeg dočekuje Leotar.

U drugoj večerašnjoj utakmici 3. kola aktuelni šampion Zrinjski je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH savladavši Leotar u Mostaru rezultatom 4:1.

Strijelci za „plemiće“ bili su Igor Savić, Silvio Ilinković, Nemanja Bilbija i Nikola Mandić.

Nemanja Bilbija je postigao svoj 125 gol u Premijer ligi BiH i izjednačio se sa rekorderom Brazilcem Vagnerom na listi najboljih strijelaca svih vremena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.