ČELENDŽER KONTREKSIVIL: Danilovićeva ispala u osmini finala

Srbija Danas
Olga Danilović
Olga Danilović / Izvor: Profimedia
Sara Erani slavila posle preokreta.

Srpska teniserka Olga Danilović poražena je u osmini finala čelendžera u francuskom Kontreksivilu pošto je bolja od nje bila Italijanka Sara Erani posle preokreta (6:2, 2:6, 4:6) za sat i 59 minuta igre.

VIMBLDON: Poznate sve polufinalistkinje posle drame

SVI PRIČAJU O TOME: Đoković pobedio, a pogledajte reakciju Kejt Midlton i princa Vilijama (FOTO)

BIĆE ZAPET KAO PUŠKA Novak se oglasio pred meč sa Britancem: "On nema šta da izgubi"

Odlično je odigrala prvi set Olga Danilović. U trećem gemu je napravila prvi brejk, da bi u sedmom iskoristila drugu prikliku da oduzme servis Italijanki i zatim osvoji prvi set. Međutim, Italijanka je uzvratila u drugom. Sve do završnice nije bilo brejk šansi, da bi prva popustila Danilovićeva u šestom gemu što je Erani iskoristila, da bi u osmom napravi i drugi uzastopni brejk vredan osvajanja seta.

Odlučjući set je doneo i najviše uzbuđenja. Počelo je razmenom brejkova, da bi posle dva mirnije grema usledila još jedna razmena brejkova u kojoj je svaka teniserka po dva puta oduzimala servis protivnici, a rezultat posle svega bio 4:4. Erani je uspela da osvoji naredni gem i potom dočeka priliku da oduzme servis DAnilevićevoj što je učinila iz drugog pouta i stigla do trijumfa.