BELGIJANAC SLAVIO POSLE MARATONA: Gofan i Nori u četvrtfinalu Vimbldona

VIMBLDON

Tenis -

Belgijski teniser David Gofan plasirao se danas u četvrtfinale Vimbdloda u Londonu, pošto je pobedio 28. tenisera sveta Amerikanca Frensisa Tijafoa posle pet setova, 7:6, 5:7, 5:7, 6:4, 7:5

Gofan i Nori u četvrtfinalu Vimbldona

Gofan, 58. igrač sveta, pobedio je posle četiri sata i 36 minuta i drugi put u karijeri se plasirao u četvrtfinale londonskog grend slema.

Obojica tenisera napravila su po šest brejkova. Tijafo je posle osvojenog trećeg seta tražio pomoć fizioterapeuta, zatim je izgubio četvrti set, a pri rezultatu 5:5 u petom setu nije iskoristio dve brejk lopte.

Kameron Nori

Gofan će u četvrtfinalu igrati protiv Britanca Kamerona Norija, koji je pobedio Amerikanca Tomija Pola sa 6:4, 7:5, 6:4.

On je postao prvi Britanac od Endija Mareja 2017. godine učesnik četvrtfinala, kao i prvi britanski teniser u četvrtfinalu od Džoane Konte 2019.