OČAJNA SRBIJA: Letonci ODRŽALI čas košarke izabranicima Svetislava Pešića

Srbija Danas
Letonija - Srbija
Letonija - Srbija / Izvor: Foto: FIBA
Kvalifikacije za Mundobasket.

Košarkaška reprezentacija Srbije u Rigi je izgubila od Letonije (66:59) utakmicu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. Dobro je bilo prvo poluvreme, ali u nastavku su izabranici Svetislava Pešića igrali očajno i sada su zakomplikovali situaciju po pitanju plasmana na Mundobasket.

LOŠE VESTI ZA BOGDANOVIĆA: Atlanta želi da se REŠI Srbina!

PALA JE ODLUKA: Harden prelomio gde će igrati naredne sezone!

RADONJIĆ KRADE IGRAČA ZVEZDI I PARTIZANU: Reprezentativac Srbije stiže u Atinu

Veoma tvrda je bila prva deonica. Viđeno je samo 25 poena (13:12), a bilo je i jasno da mnogi igrači Srbije nemaju uopšte mečeva iza sebe. Petrušev, Marjanović i Dangubić praktično mesecima nisu igrali, dok je Bjelica do skora bio na terenu, ali uz vrlo malu minutažu u Voriorsima, pogotovo u plej-ofu. Avramović je vidljivo ušao vrlo raspoložen u meč.

Srbija je nastavila sa dobrom odbranom i u drugoj deonici, a pred kraj poluvremena je i napad proradio pa se na odmor otišlo sa nejvećom prednosti do tada (25:31).

LETONIJA - SRBIJA 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21)

LETONIJA: Artis Alte, Dairis Bertans, Davis Bertans 8, Janis Beržins, Klavs Kavars 10, Andrejs Grazulis 10, Artur Kuruc 13, Toms Leimanis 7, Rihards Lomas 7, Anžejs Pesčniks 9, Rolands Smits 2, Arturs Zagars.

SRBIJA: Aleksa Avramović 16, Nemanja Bjelica 1, Nemanja Dangubić 3, Dejan Davidovac 9, Marko Jagodić-Kuridža, Ognjen Jaramaz 3, Vanja Marinković 12, Boban Marjanović 4, Filip Petrušev, Dušan Ristić 6, Dejan Todorović 5, Aleksa Uskoković.

Srbija je trojkom Dangibića započela poslednju deonicu i bilo je tada 25:34. Ipak, do kraja treće četvrtine samo je Letonija bila na terenu i zasluženo sun okrenuli rezultat (46:38).

Letonija je dominirala u poslednjoj deonici i već na sredini je bilo jasno da će doći rutinski do trijumfa.

Ovaj meč je bio pretposlednji u prvoj fazi, u kojoj "orlovi" trenutno zauzimaju prvo mesto u grupi, a takmičarski značaj donosi to što se bodovi prenose u drugu grupu, koja će biti igrana od kraja avgusta.

U prvom duelu protiv Letonije, tim Srbije je u dvorani "Aleksandar Nikolić" došao do pobede rezultatom 101:100.

U toj grupi Srbija će igrati sa Velikom Britanijom, Grčkom i Turskom, a iz grupe od šest timova na Mundobasket u Aziji će samo tri ekipe. I zbog toga je večerašnji meč u Letoniji važan.

UŽIVO TOK MEČA PRATITE OVDE

40. minut
Srbija je uspela da smanji na "pristojnih" minus sedam (66:59).
36. minut
Nema više šanse da se Srbija vrati 62:45.
35. minut
Velika prednost domaćih 57:41.
34. minut
Ristić lepo poentira iz reketa i Davidovac samo jedno bacanje 51:41.
33. minut
Povećava se prednost domaćin 51:38.
31. minut
Davis Bertrans iz velike daljine za tri 49:38.

IV ČETVRTINA

30. minut
Srbija sa velikim minuosom ulazi u poslednju deonicu - 46:38
30. minut
Letonija povećava prednost 44:37
28. minut
Nova trojka Kuruca 40:36.
27. minut
Kurc za tri - 37:35.
26. minut
Domaći su u mini seriji 32:34.
22. minut
Konačno koš u drugom poluvremenu. Trojka Dangubića 25:34.

III ČERTVRTINA

20. minut
Lepa prednost na odmoru 25:31.
20. minut
Srbija ima prednost 25:29. Dairiris Bertrans je povredio Jagodić-Kuridžu.
17. minut
Aleksa Avramović pogađa treći put za tri poena 23:23.
15. minut
Tvrda utakmica 18:20. Srbija je u bonusu.
12. minut
Neefikasan početak i druge deonice po koš na obe strane za dva minuta 15:14.

II ČETVRTINA

10. minut
Malo koševa u prvoj deonici 13:12.
8. minut
Konačno vodi Srbija 9:10.
7. minut
Druga trojka Avramovića 7:6.

2. minut
Kreće bolje domaćin 5:0.
1. minut
Počinje utakmica, u prvoj petorci su Avramović, Marinković, Dangubić, Bjelica i Petrušev.