KRAJ ZA DELFINE: Hrvati bolji od Srbije na Svetskom prvenstvu

Srbija Danas
vaterpolo reprezentacija Srbije
vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Loš početak treće deonice presudio.

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti, od selekcije Hrvatske sa 12:14 (1:1, 3:4, 5:5, 3:4).

SP U VATERPOLU: Grci rastužili Srbina

A, GDE SMO MI!? Za Udovičića Srbija nije među favoritima za svetsko zlato

Ključnu prednost rival je napravio u trećoj deonici, kada su vezali tri gola, i stekli lepu prednost. Vratila se Srbija u igru, stigla na gol zaostatka, imala posed za izjednačenje, ali bez efekta. Sredinom četvrte četvrtine Barakude su ponovo stekle +3, i tada je bilo jasno da će Hrvatska u polufinale.

Nisu izabranici Dejana Savića delovali sveže, bilo je dosta promašaja, odbrana je škripala u određenim momentima, a apsolutnu većinu golova Hrvati su dali sa igračem više.

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: Srbija - Hrvatska 12:14
31. minut
Goool! 12:14

Mandić, možda i poslednja nada.

31. minut
Gol - 11:14

Lobovan je Mitrović u zadnjoj sekundi.

29. minut
GOOOL! 11:13

Poslednja nada za Delfine, na minus dva smo.

28. minut
Gol - 10:13

Ponovo je tri razlike za Hrvate.

26. minut
Gol - 10:12

Žuvela pogađa, ponovo vode sa +2.

26. minut
Goooool! 10:11

Rašooović. Na golu zaostatka smo.

25.minut
Gol - 9:11

Luka Bukić pogađa za dva gola razlike za Hrvate. Imali su Delfini priliku da izjednače, ali nije bilo gola.

Kraj treće četvrtine: 9:10
24. minut
GOOOL! 9:10

Maestralna akcija Delfina, ponovo smo na golu zaostatka.

23. minut
Gol - 8:10

U zadnjoj sekundi Franko Lazić daje gol. Šteta.

22. minut
GOOOOOL 8:9

Mandić sa penala. Stižemo!

21. minut
GOOOOL - 7:9

Ponovo Mandić, unosi novu nadu Delfinima. Sada se mora poraditi na odbrani, ali rival gotovo uvek ima igrača više.

21. minut
Gol - 6:9

Franko Lazić donosi novu prednost od tri gola Barakudama.

20. minut
GOOOOL! 6:8

Dušan Mandiiić! Njegov prvi pogodak na meču, nadamo se ne i poslednji. Možda nagoveštava preokret.

20. minut
Gol - 5:8

Dodali su gas vaterpolisti Hrvatske, i sa tri brza gola stekli veliku prednost od tri razlike.

18. minut
Gol - 5:7

Previše prostora imali su Hrvati u ovom napadu i iskoristili to na najbolji mogući način, golom, kojim stižu do prednosti od dva razlike.

18.minut
Gol - 5:6

Sa igračem više Hrvati stižu do novog vođstva.

17. minut
GOOOOOL! 5:5

Genijalan potez Gavrila Subotića i gol. Četvrti njegov na Prvenstvu, a peti Srbije na ovom meču.

Kraj druge četvrtine 4:5

14. minut
Gol - 4:5

Sjajan napad Hrvatske krunisan golom. Ponovo vode pogotkom razlike.

14. minut
GOOOOL! 4:4

Još jednom Jakšić. Imali smo igrača više, izradili odbranu protivnika i pogodili.

13. minut
Gol - 3:4

Harkov sa peterca pogađa za novo vođstvo Barakuda. Kažnjeni su naši jer nisu čuli sudiju da je pokazao isključenje, otuda peterac za rivala.

13. minut
GOOOL! 3:3

Evo gola sa centarske pozicije. Jakšić je pogodio i doneo izjednačenje.

12. minut
Gol - 2:3

Još jednom vode Hrvati.Brzo se igra sad.

11. minut
GOOOOL! 2:2

Vico donosi izjednačenje, odmah po primljenom golu.

11. minut
Gol - 1:2

Zuvela je pogodio za novo vođstvo Barakuda. Imali su igrača više, dobro smo pokrivali, ali pri isteku napada našao je pukotinu i pogodio.

Kraj prve četvrtine: 1:1
7. minut
GOOOL! 1:1

Impresivan udarac Viktora Rašovića sa velike distance. Precizno i snažno, izjednačenje.

6. minut
Bez promene rezultata. Brane se odlično Hrvati, naši promašuju. Doduše, i defanziva Delfina je jako dobra.
3. minut
Gol! 0:1

Prvi do gola stižu Hrvati. Imala je i Srbija svoju priliku, uz igrača više, ali nisu iskoristili.

1. minut
Počeo je meč Srbije i Hrvatske. Brže su do lopte doplivale Barakude i imaće prvi napad.
Uoči meča

Delfini su bili prvi u svojoj grupi sa SAD-om, Australijom i Kazahstanom, te su tako izborili direktan plasman među osam najboljih, dok su Hrvati do ove faze morali kroz doigravanje. Oni su u njemu pobedili Gruziju 13:7.

U poslednjih pet međusobnih susreta, bolji bilans ima naš tim (3:2). Na najskorijem duelu slavili su Hrvati, u grupnoj fazi Olimpijskih igara, na kojima je ipak četa Dejana Savića stigla do zlatnog odličja.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Novak Đoković imitira Rafaela Nadala