Hačanov srušio Norija

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se među 16 najboljih na Rolan Garosu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Moskovljanin je u susretu trećeg kola posle tri sata i 37 minuta igre pobedio 11. tenisera sveta, Britanca Kamerona Norija, 6:2, 7:5, 5:7, 6:4.

Mogao je Rus da sve završi i u tri seta, ali je iskomplikovao situaciju i dozvolio protivniku da meč uvede u četvrti set.

Lepo je Hačanov krenuo, uz dva brejka stigao do 5:2 da bi u osmo gemu spasao pet brejk lopti i iskoristio četvrtu za set, 6:2.

Hačanov je prvi došao do brejka i u drugom, vodio je sa 4:2, ali se Britanac vratio na 4:4.

Imao je Nori 5:4 i set loptu na servis protivnika, nije je iskoristio i ubrzo je kažnjen - u 11. gemu je Karen napravio brejk za 6:5.

Opet je Nori imao priliku da vrati brejk, nije je iskoristio, da bi Hačanov drugu set loptu iskoristio za 7:5.

U trećem setu videli smo tri brejka u nizu, u trećem, četvrtom i petom gemu, dva je napravio Hačanov i poveo sa 4:2.

Međutim, opet je to stigao Nori, 4:4, da bi u 12. gemu "brejknuo" Rusa za 7:5.

Rus je u četvrtom setu stigao lako do 5:1 uz dva brejka, ali je Nori bio uporan, vratio je brejk za 5:3.

Britanac je uspeo da priđe na gem, smanjio na 5:4, ali ovog puta Hačanov je bio sigurniji, sigurno je završio meč.

Hačanov će u osmini finala igrati protiv pobednika meča između Karlosa Alkarasa i Sebastijana Korde.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.