Zvezda povela 1:0 protiv Partizana u plej-ofu 1Foto: Starsport

Crvena zvezda je pobedila Partizan u prvoj utakmici finalne serije ABA lige 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18) i povela u seriji 1:0 pred drugi meč kome će isto biti domaćin a koji je na programu u nedelju (20.00).

Meč je prelomljen u trećoj i početkom poslednje četvrtine kad su crveno-beli tasuli koš gostiju sa distance, a meč-viner bio je Nikola Ivanović koji je potpuno samostalno odardio poslednju četvrtinu u kojoj je dao 13 od 18 poena. Zanimljivo je da je Nikola Kalinić, prvi šut iz igre pogodio minut i po pre kraja utakmice kad je njegov tim bio u ubedljivom vođstvu.

Crveno-beli do osetne prednosti (plus 12) došli su u trećoj četvrtini u kojoj je Dobrić pogodio tri trojke, od toga dve čudesne, jednu kroz šumu ruku iz kornera, a drugu sa devet metara. Pre toga je i Davidovac sa distance gađao 2-2, imali su crveno-beli odličan procenat šuta, visok nivo koncentracije (samo šest izgubljenih lopti naspram 15 Partizana) i ukupno skoro perfektan šut (23-38 za dva, i 11-23 za tri poena.

Najefikasniji kod pobednika bio je Nikola Ivanović sa 18, Dobrić i Mitrović dali su po 14, a Volters 11 poena. Kod crno-belih Panter je dao 15, Mur 12 (sve u drugom delu), Ledej 11 i Avramović 10 (sve u prvom poluvremenu).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.