ĐOKOVIĆU NI MARIJAN VAJDA NE MOŽE NIŠTA: Novak ekspresno do pobede protiv Molčana i bivšeg trenera VIDEO

drugo kolo

Tenis -

Najbolji svetski teniser Novak Đoković lako se plasirao u treće kolo Rolan Garosa.

Đoković je Slovaka Aleksa Molčana savladao u tri seta rezultatom 6:2, 6:3, 7:6 (7:4) za 138 minuta.

Naredni rival srpskom asu će biti Slovenac Aljaž Bedene, koji je bio bolji od Argentinca Pabla Kuevasa.

Najveća zanimljivost ovog meča bila je ta da je Molčan novi učenik Marijana Vajde, koji je 15 godina sarađivao sa Novakom. Njih dvojica su ispisali istoriju tenisa osvojivši 20 grend slem titula u tom periodu.

Đoković je najbrže dobio prvi set, za svega 28 minuta. U četvrtom gemu je napravio brejk za 3:1, potom napravio još jedan za 6:2 u ovom delu meča.

Do brejka u drugom setu Đoković je stigao u šestom gemu, kasnije je to potvrdio i za svega 40 minuta stigao do 2:0 u setovima.

Najveća drama je viđena u trećem setu. Đoković je napravio brejk u trećem gemu, ali se Molčan ekspresno vratio i izjednačio. Oba tenisera su dobro servirala i uvela set u taj-brejk. Đoković je pokazao mentalnu snagu, napravio je prvi mini-brejk za 3:2 i to je bilo dovoljno da privede set i meč kraju.

Kurir sport

Rolan Garos, Suzan Lenglen, Novak Đoković, Pariz

TOK MEČA

3. SET

7:6 - Taj-brejk, prva četiri poena dobio je svako od tenisera koji je servirao. Prvi mini-brejk pravi Novak u petom poenu za 3:2, a na promeni strana je bilo 4:2 u korist Đokovića.

Đoković je uspeo da svoje servise pretvori u poene i posle 138 minuta igre stigne do pobede.

6:6 - Mučio se Novak ali dobio gem koji ovaj set uvodi u taj-brejk.

5:6 - Molčan je obezbedio taj-brejk u ovom setu posle 47 minuta igre.

5:5 - Novak se izvukao iz opasne zone. Molčan je stigao do 15:30, međutim nije izdržao pritisak pa je napravio tri vezane greške.

4:5 - Četvrtim asom u meču Molčan dobija gem u kome je Đoković ispustio jednu brejk loptu. Novak će prvi put servirati za opstanak u setu.

4:4 - Lak gem za Novaka, jedan viner i jedan izgubljeni poen.

3:4 - Lako Slovak stiže do novog vođstva. Upisao je dva vinera i jedan as.

3.3 - Đoković bez izgubljenog poena, sa dva vezana asa dobija gem.

2:3 - Molčan je potvrdio brejk i poveo ponovo u ovom setu.

2:2 - Molčan je napravio prvi brejk u meču, čime je anulirao prednost Novaka u ovom setu.

2:1 - Brejk Đokovića! Dva vezana vinera donela su Novaku prednost u trećem setu.

1:1 - Ekspresno izjednačenje, dva asa i jedan viner Đokovića. Gem je trajao svega minut i 40 sekundi.

0:1 - Molčan je iskoristio drugu gem loptu i dobio servis gem na startu trećeg seta.

2. SET

6:3 - Drugu set loptu Đoković je pretvorio u osvojeni set. Ovaj set je trajao 40 minuta. Ekspresno je Novak dobio prva dva seta, za svega 69 minuta igre.

5:3 - Molčan je dobio svoj servis gem, upisao je novi viner, isto kao i Đoković. Odnos u vinerima je 21-14 za Đokovića.

5:2 - Potvrio je Đoković brejk, uz jedan izgubljeni poen i novim asom i dva vinera.

4:2 - Brejk Đokovića! Novak je uspeo da oduzme servis Slovaku, osvojio je poslednja dva poena i tako stekao veliku prednost.

3:2 - Sa jednim izgubljenim poenom i as servisom Đoković dobija novi gem.

2:2 - Đoković je uspeo da spase tri gem lopte Molčana, ali ne i četvrtu. As servisom Slovak stiže do novog izjednačenja u drugom setu.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija još jedan servis gem.

1:1 - Molčan je sa jednim izgubljenim poenom stigao do izjednačenja.

1:0 - Mučio se Novak prvi put na svom servis gemu. Poveo je sa 40.15, zatim izgubio naredna dva poena, da bi potom osvojio gem.

1. SET

6:2 - Gotov je set, Novak je dobio prvi deo igre za samo 29 minuta

5:2 - Đoković bez izgubljenog poena dobija još jedan servis gem.

4:2 - Molčan prekida nalet Đokovića.

4:1 - Đoković nastavlja sa dominacijom na svom servisu, i ovog puta je dobio sa nulom.

3:1 - Brejk Đokovića! Novak je stigao do tri vezane brejk lopte, a drugu je pretvorio u brejk.

2:1 - Đoković je u prva dva svoja servis gema izgubio samo jedan poen.

1:1 - Molčan je iskoristio prvu gem loptu na svoj servis.

1:0 - Bez izgubljenog poena Đoković je dobio prvi gem u meču na svoj servis.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra protiv Slovaka Aleksa Molčana meč drugog kola Otvorenog prvenstva Francuske.

Posle 15 godina, 20 Grend slem titula, ukupno 86 osvojenih turnira, Novak i Vajda će se naći na suprotnim stranama. Slovački stručnjak će prvi put u karijeri priželjkivati poraz Srbina jer je njegov novi pulen Novakov današnji rival - Aleks Molčan.

Đoković je prethodno savladao Jošihita Nišioku, a Molčan je bio bolji od Argentinca Federika Korije.

Ovo će biti njihov drugi međusobni susret. Prvi i jedini put do sada sastali su se u finalu Serbia opena u Beogradu 2021. godine kada je Nole slavio u dva seta.

Dolazak Vajde je prijao Slovaku koji značajno podigao formu u prethodnom periodu. Nema sumnje da će biti ozbiljan izazov za Novaka, posebno zbog činjenice da ga savetuje čuvek koji najbolje poznaje sve prednosti i nedostatke srpskog asa.