Košarka

Četvrtak, 19.05.2022.

16:15

Katastrofa u trećoj četvrtini koštala Zvezdu

Juniori Crvene zvezde poraženi su u drugoj utakmici na juniorskom turniru Evrolige od ekipe Stelazure rezultatom 75:65.

Izvor: RM

Autor: RM

Crveno-belima je ovo drugi poraz na turniru koji tradicionalno svake godine Evroliga organizuje uproedo sa Fajnal-forom.

Prethodno je ekipa Crvene zvezde izgubila utakmicu protiv Asvela, rezultatom 81:79. Sa dva poraza Crvena zvezda je izgubila šanse da prođe u finale ovog turnira.

Zvezda je veoma dobro otvorila utakmicu, konstantno držala vođstvo, ali se u trećoj četvrtini desio neverovatan pad u igri ekipe koju sa klupe vodi Miloš Obrenović.

Na skoro sedam minuta do kraja treće deonice Zvezda je vodila 44:33, ali je onda italijanska ekipa napravila neverovatnu seriju – 22:0!

Tom serijom Stelazure je završena treća četvrtina, posle koje je momentum daleko otišao na stranu italijanske ekipe.

U četvrtoj četvrtini Zvezda je uhvatila priključak i pred kraj utakmice došla u priliku da ovaj meč učini neizvesnijim.

Međutim, posle grešaka crveno-belih i nekih bitnih pogodaka gostiju iz Italije, meč je bio rešen.

Najbolji u redovima Crvene zvezde bio je centar Andrija Vuković sa 19 poena i devet skokova, uz indeks korisnosti 28. Luka Vudragović je ubacio 16 poena, a plejmejker Vladimir Pavlović je meč završio sa 11 poena i 8 asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.

U pobedničkoj ekopi najbolji je bio Mateo Visintin sa 24 poena, tri asistencije i čak pet ukradenih lopti.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.