Košarka

Sreda, 18.05.2022.

21:25

Borac nadigrao Zemunce u "majstorici"

Košarkaši čačanskog Borca plasirali su se u finale plej-ofa Košarkaške lige Srbije pobedom nad ekipom Mladosti iz Zemuna rezultatom 97:74.

Izvor: SS

Autor: SS

Borac nadigrao Zemunce u

Tim Marka Marinovića je trijumfovao rezultatom 2:1 u seriji i zakazao je finale protiv Mege koja je u dve utakmice prilično lako izbacila Vojvodinu.

Posle druge utakmice u kojoj su Zemunci izjednačili u seriji, i u prvom poluvremenu trećeg meča su bili potpuno ravnopravni.

Međutim, u nastavku je kvalitet ekipe borca došao do izražaja i već posle nekoliko minuta igre je razlika postala dvocifrena.

Gosti su bili "slomljeni", a do kraja otišla na maksimalnih +24, kada je u poslednjem minutu rezultat bio 96:72.

Najefikasniji na meču bio je tandem Mladosti Livingston-Bojić koji su postigli 31, odnosno, 28 poena.

Ali, to nije bilo dovoljno za raspoloženije Čačane koje su predvodili Pecarski sa 24 poena i osam skokova, Marinković sa 20 poena, Novaković sa 19 uz 10 skokova i Čarapić sa 12 poena.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.