Читај ми!

Liverpul slavio u Sautemptonu, odluka o šampionu čeka poslednje kolo

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Sautemptona na stadionu Sent Meris u pretposlednjem meču koji će odigrati u Premijer ligi ove sezone sa 2:1, posle preokreta.

Ovaj trijumf donosi ekipi Liverpula još jednom prilazak na jedan bod zaostatka iza Mančester Sitija.

S obzirom da je Siti sada sa, za šest golova, boljom gol-razlikom, a da sa dva tima odigrala dva puta po 2:2 u ovom šampionatu, svaki trijumf Mančester Sitija garantuje mu odbranu titule, bez obzira na rezultat duela koji, u poslednjem kolu, Liverpul igra sa Vulverhemptonom.

Ukoliko, pak, Siti ne pobedi Aston Vilu, koju dočekuje u tom meču, onda trijumf Liverpula nosi titulu na Enfild. Svaki drugi rezultat to onemogućava.

Siti je osvojio 90 bodova, Liverpul ima 89. Mančesterski tim je postigao 96 golova, Liverpul 91. Prvi su primili 24 gola, drugi gol više.

Liverpul je odigrao duel sa Sautemptonom u znatno izmenjenom sastavu (u odnosu na onaj koji bismo, sa jasnom ogradom i rezervom, nazvali ”prvim”), zbog jasnih problema sa povredama, premorom, ali shodno i činjenici da uskoro ovaj tim očekuje još jednom finale Lige šampiona.

Redmond je u 13. minutu doneo vođstvo domaćem timu, ali je Minamino u 27. minutu poravnao rezultat.

Gol vredan nove pobede, 27. u šampionatu, postigao je Matip u 67. minutu.