Читај ми!

Espanjol i Valensija podelili bodove

Fudbaleri Espanjola i Valensije odigrali su 1:1 i podelili bodove u prvom meču 37. kola La Lige. Meč nije imao veliki rezultatski značaj za oba tima koji su produžili neslavne serije od po pret mečeva bez pobede.

Valensija je na gostovanju u Barseloni odlično ušla u meč, pa se za trenutak učinilo da će prekinuti seriju od čak sedam mečeva bez pobede ali ipak nisu uspeli u tome.

Poveli su sa 1:0 u 37. minutu golom Maksimilijana Gomeza ali je Espanjol u poslednjih pet minuta poluvremena postigao dva gola od kojih je prvi poništen posle VAR intervencije. Kod drugog Raul de Tomas je krunisao sjajnu asistenciju Rubena Sančeza i doneo izjednačenje sa kojim se otišlo na poluvreme.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel sa nekoliko šansi na obe strane, ali je rezultat ostao nepromenjen do konačne podele bodova.

Preostali mečevi 37. kola igraće se u nedelju.