FA KUP! Spektakl Liverpula i Čelsija, finale rešeno penalima

Srbija Danas
LČ
LČ / Izvor: Profimedia
Uzbudljiv susret.

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi i osvajili FA kupa, i to njegovo jubilarno 150 izdanje. Nakon 120 minuta napetog finala i penal drame, Kostas Cimikas je doneo trofej ekipi Jirgena Klopa.

Želiš da gledaš Fajnal for uživo u Areni? Ovo je najbolja prilika!

Šta je zajedničko Mesiju, Vajnaldumu, Boatengu i Šaćiriju? Nešto što im se nimalo neće svideti

LABUDOVA PESMA U ŽUTO-CRNOM: Haland zatvorio sezonu Bundeslige pogotkom, sve poznato u Nemačkoj

Ovo je drugi trofej u sezoni za Liverpul, a u igri su još dva. Na večnoj listi osvajača FA kupa "Redsi" su se izjednačili sa Čelsijem sa osam trofeja.

Liverpul je bio bolji rival na startu mečm, da bi se posle nekog vremena konsolidovali i Plavci.

Težak udarac ekipa Jirgena Klopa doživela je u 31. minutu kada je Mohamed Salah zbog bolova u preponi morao da napusti igru, a umesto njega je ušao Žota.

Očekuje se da će se Egipćanin oporaviti do finala Lige šampiona, protiv Real Madrida 28. maja.

Uzbudljivo je bilo i drugo poluvreme, u 82. i 83. minutu stativu je najpre pogodio Dijaz, a onda je Robertson propustio najbolju šansu na utakmici. posle sjajnog centaršuta Milnera.

FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

U produžecima nije bilo mnogo uzbuđenja, obe ekipe bile su skoncentrisane na odbranu svog gola, rizik je bio sveden na minimum, kao da su obojica menadžera prihvatili da penali odluče o osvajaču trofeja. To se i desilo.

Prvi je šutirao Markos Alonso i pogodio, isto je u prvoj seriji učinio i Džejms MIlner. Kapiten Čelsija Sezar Aspilikueta promašio je u narednoj seriji, to je iskoristio Tijago Alkantara i doveo svoj tim u prednost. Treći penal za "Plavce" šutirao je Ris Džejms i rutinski pogodio, siguran za Liverpul bio je Firmino. Četvrtu seriju otvorio je Ros Barkli i poravnao na 3:3, prednost Liverpulu vratio je Trent Aleksander-Arnold. U petoj seriji Žoržinjo je pogodio, a onda je Mendi odbranio penal Sadiju Maneu i ostavio Čelsi u igri. "Plavci" su poveli golom Hakima Ziješa, a onda je Žota spasio Liverpul poraza. Mejson Maunt je promašio u sedmoj seriji, pa je Liverpul opet imao penal za trofej. Kostas Cimikas je pogodio i doneo pehar u Liverpul.