Читај ми!

Kolubara nadigrala i eliminisala Proleter

Fudbaleri Kolubare savladali su Proleter sa 1:0 u 36. kolu Superlige, grupe plej-aut. Najbolji strelac Kolubare i peti golgeter Superlige Uroš Đuranović je 13 pogotkom u sezoni osigurao klubu boravak u elitnom rangu takmičenja.

Kolubara je pobedom praktično uspela da se izbori za opstanak, a za Novosađane je to praktično i kraj nada za opstanak, jer su ostali na tri boda manje od Radničkog kolo pre kraja.

Lazarevčanima je bio dovoljan i bod iz ovog meča da omoguće sebi miran ulazak u poslednju utakmicu sezone. S druge strane, Proleteru je samo pobeda davala kakve-takve šanse da u poslednjem kolu uskoči u baraž.

U vrlo otvorenoj i ravnopravnoj igri tokom većeg dela utakmice domaćini su došli u 70. minutu golom Uroša Đuranovića.

Proleter je potom imao nekoliko šansi za izjednačenje ali nisu uspevali da savladaju golmana Kolubare.

Poslednja šansa za goste se ukazala u 92. minutu, a zbog starta golmana Kolubare zatražili su jedanaesterac. Konsultovan je VAR, suduja je odlučio da nije bilo prekršaja i sve nade gostiju su ugašene.

Spartak je na svom terenu bio siguran u duelu sa Radničkim iz Kragujevca sa 2:1 uspeo da osigura opstanak u pretposlednjem kolu prvenstva a Radnički će morati priliku da ostane u ligi da traži kroz baraž iako su dobro ušli u meč.

Gosti su poveli golom Marka Mirića već u 7 minutu, ali samo sedam minuta kasnije domaćini izjednačuju pogotkom Filipovića i potom preuzimaju inicijativu.

Do odlučujućeg pogotka došli su iz penala, koji je realizovao Nemanja Nikolić u 56 minutu igre.

U poslednjih 20 minuta, kada je Radnički krenuo na sve ili ništa, imali su Subotičani još dve dobre prilike da uvećaju voćstvo iz kontranapada ali je do kraja ostalo 2:1.

Mladost je imala imperativ pobede protiv Metalca u Donjem Milanovcu i taj zadatak su uspeli da obave sa 3:0.

Seriju golova otvorio je Jovanović u 14. minutu iz penala,a nastavljena je golovima Mićevića i Miloševića do kraja za rutinskih 3:0.