Rutinska pobeda Đokovića za četvrfinale Mastersa u Rimu 1Foto: EPA-EFE/Emilio Naranjo

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtinu finala pobedivši Stana Vavrinku sa 2:0 (6:2,6:2) u setovima.

Meč je trajao nešto više od sat vremena.

U prvom setu smo videli potpunu dominaciju najboljeg tensiera na svetu.

U tom delu meča je napravio dva brejka, dok protivnik nije imao nijednu brejk šansu pa je set bio gotov već za pola sata.

U drugom setu smo videli sličnu situaciju s tim da je švajcarski teniser ipak ostavio bolji utisak.

Imao je u njemu on nekoliko brejk lopti, napravio je čak i jedan brejk i to u šestom gemu, ali ništa više od toga nije mogao.

Svetski broj jedan je kontrolisao ceo tok seta i bez previše problema je rešioi drugu deonicu igre u svoju korist.

Đoković je imao jedan viner više od protivnika (15:14), ali i deset neiznuđenih grešaka manje od Vavrinke (13:23).

Đoković je bio bolji i na izlascima na mrežu od vremešnog protivnika (6/9 naspram 3/9), a i generalno je bio sigurniji na servisu od njega.

Naredni protivnik mu je Felik Ože-Asljim.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.