"Bernabeu" pozdravio Nadala i Realovu 35. titulu VIDEO

Fudbaleri Real Madrida osigurali su titulu šampiona Španije po 35. put u klupskoj istoriji.

Izvor: SS

Autor: SS

Izabranici Karla Ančelotija su još u petak uveče znali da su matematički osigurali trofej, remijem Sevilje protiv Kadisa, a trijumfom protiv Espanjola rezultatom 4:0 (2:0) su potvrdili i povećali sopstveni rekord po broju titula.

Pomenuti Ančeloti je postao prvi trener u istoriji fudbala koji je postao nacionalni prvak u svim "ligama petica".

To je učinio kao trener: Milana, Čelsija, Pari Sen Žermena, Bajern Minhena i Real Madrida.

Početni udarac na stadionu "Santjago Bernabeu" izveo je Rafael Nadal, teniser sa najviše osvojenih grend slem titula i veliki navijač "kraljevskog kluba".

On će naredne sedmice učestvovati na turniru u prestonici Španije, gde i prvi reket sveta Novak Đoković.

Kada je reč o samoj utakmici, strelac dva gola u prvom poluvremenu bio je Rodrigo, u 33. i 43. minutu.

Time je već tada slomljen otpor katalonskog tima.

"Kraljevi" su u nastavku pobedu potvrdili u 55. preko Marka Asensija i Karima Benzeme u 81. minutu.

Espanjol u svadbarskoj atmosferi na "Bernabeuu" nije imao šanse ovog popodneva, ali je siguran i u bezbednoj zoni, na 13. mestu sa 39 osvojenih bodova.