Fudbal

Sarajevo prvi finalista Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine za aktuelnu sezonu.

Branioci naslova pobjednika najmasovnijeg takmičenja danas su na stadionu „Grbavica“ u revanš utakmici u ulozi gostiju savladali Igman iz Konjica rezultatom 2:0.

Sarajevo je put ka finalu ovjerilo u 28. minuti kada je Krste Velkoski pogodio mrežu Igmana za konačnih 1:0. Konačan rezultat postavio je Dal Varešanović u 90. minuti.

Prva utakmica odigrana prije 15 dana na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase - Koševo“ završena je takođe u korist Sarajeva rezultatom 2:0.

U 16 sati na stadionu „Tušanj“ u Tuzli počela je i druga polufinalna utakmica između Tuzla sitija i Veleža. Mostarci brane prednost iz prvog meča od 4:0.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.