Hari Kejn ©Reuters

Najveći Totenhemov rafal od početka sezone, Everton bi mogao u drugu ligu posle 71 godine (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 07.03.22. | 22:50

Ubedljivih 5:0 za Pevce, dva gola Kejna, po dve asistencije Doertija i Kuluševskog

Nerviraju navijače Totenhema oscilacije tokom čitave sezone, ali večeras su mogli da uživaju u fenomenalnoj predstavi svojih igrača. Pevci su prvi put ove sezone postigli pet golova u Premijer ligi i ostvarili najubedljivije slavlje u dosadašnjih 28. kola, a meč je obeležila klupska ikona Hari Kejn. Najbolji engleski napadač postigao je dva gola, oba puta na asistenciju raspoloženog Meta Doertija - 5:0 (3:0).

Totenhem je došao do 14. pobede u sezoni i prišao četvrtoplasiranom Arsenalu na tri boda zaostatka, dok Everton ima samo bod viška u odnosu na Barnli, koji je prvi ispod crte. Frenk Lampard u ovom trenutku ne deluje kao neko ko može da pronađe način da vrati ekipu na pravi kolosek i ispravi sve ono što je uspeo da pokvari Rafa Benitez, ali daleko od toga da se Karamele smeju pre vremena otpisivati. Ukoliko ipak ispadne u drugu ligu, Evrtonu će se to desiti prvi put još od davne sezone 1950/1951.

Izabrane vesti

Pevcima je sve išlo od ruke na ovom meču. Na vreme su otvorili protivničku odbranu, autogolom Majkla Kina u 13. minutu, koji je isprovocirao Rajan Sesenjon prodoromd i centaršutem s leve strane. Kejn je tada bio nadomak lopte, ali je morao da sačeka još dvadesetak minuta da se upiše u strelce. Samo tri minuta nakon vodećeg gola već je bilo jasno u kom smeru ide utakmica. Dejan Kulouševski je takođe meč završio sa dve asistencije, a prvu je zabeležio u 17. minutu, kada je u gol šansu izbacio Hjon Min Sona, a ovaj rutinski matirao Džordana Pikforda.

Doerti je u 37. minutu sjajno osetio prostor i kretanje Harija Kejna, pa mu je poslao loptu u prostor, a ovaj pronašao put do Everonove mreže. Onaj iz 56. minuta je bio potpuno drugačiji. Prvo je Kejn centrirao sa desne strane, lopta je otišla na drugu stranu, a onda je loptu nazad vratio Doerti i to pravo na glavu svoje desetke. Bio je to tek 10. gol Harija Kejna u ovoj sezoni, što jasno opisuje u kakvim se problemima nalazi Totenhem.

Samo šest minuta ranije svojih pet minuta dočekao je i Serhio Regilon. Španski levi bek je odlično ispratio akciju svog tima i sačeka loptu koju je Kuluševski poslao u peterac, a onda otišla skroz na drugu stranu, pravo na levu nogu Regilona.

Pevci sada moraju da pronađu način da dođu do kontinuiteta, u narednom kolu gostuju Mančester Junajtedu na Old Trafordu, dako da imaju šansu da uhvate pobednički niz, ali i da se u potpunosti vrate u borbu za Ligu šampiona.