Olimpizam

Nedelja, 20.02.2022.

08:30

Britaniji zlato u karlingu, Nemačkoj u bobu

Ženska karling reprezentacija Velike Britanije osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u finalu pobedila Japan sa 10:3.

Izvor: SN

Autor: SN

Britanke su predvodjene Iv Murhed u prvoj deonici povele sa 2:0 i od tada su održavale prednost do kraja meča.

Velika Britanija pobedila je sa 10:3 (2:0, 0:1, 0:0, 1:0, 1:0, 0:1, 4:0, 0:1, 2:0, X:X).

To je druga medalja za britanski karling u Pekingu, nakon što je muška selekcija u subotu osvojila srebro, posle poraza od Švedske.

Ženska japanska karling selekcija osvojila je drugu uzastopnu olimpijsku medalju, posle bronze u Pjongčangu pre četiri godine.

Bronzu u Pekingu osvojila je Švedska, pobedom protiv Švajcarske.

Nemački takmičari predvodjeni Frančeskom Fridrihom osvojili su danas zlatnu medalju u bobu četvorosedu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Nemačka je pobedila rezultatom 3:54,30 minuta. Osim Fridriha, nastupili su i Torsten Margis, Kandi Bauer i Aleksandar Šuler.

Fridrih je osvojio drugo zlato u Pekingu, nakon što je bio najbolji i u dvosedu, a ukupno četvrto olimpijsko zlato u karijeri.

Srebrnu medalju osvojila je nemačka posada predvodjena Johanesom Lohnerom sa 0,37 sekundi zaostatka.

Selekcija Kanade osvojila je bronzu predvodjena Džastinom Krispom sa 0,79 sekundi zaostatka.

U Pekingu je bilo ukupno 10 takmičenja u bobu, Nemačka je osvojila devet zlatnih medalja, ukupno 16.

Ostatak sveta osvojio je 14 medalja u bobu u Pekingu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.