DRAMA! ZVEZDA JEDVA PROŠLA DALJE, BORJAN ODBRANIO ČETIRI PENALA! U regularnom delu golman Nišlija Dujmović čudesno branio! VIDEO

kup srbije

Fudbal -

U dramatičnom meču na Marakani, fudbaleri Zvezde su prošli u četvrtfinale posle boljeg izvođenja penala, a u junaka meča se izrodio kapiten i golman Milan Borjan, koji je zaustavio čak četiri udarca sa bele tačke u penal-seriji: Crvena zvezda - Radnički (Niš) 3:2 - penalima, 0:0.

U regularnom delu poslednjeg meča osmine finala Kupa Srbije, domaći tim je stalno napadao, imao nebrojeno šansi, ali je golman Nišlija Filip Dujmović čudesno branio, kao da je začarao mrežu, pa nije bilo golova!

U prvom poluvremenu, fantastični Dujmović je odbranio i penal Kangi posle prekršaja nad Benom koji je načinio Mlađović. Kasnije se Kanga iskupio u penal-seriji, postigavši gol sa bele tačke za plasman u četvrtfinale.

Crvena zvezda, Radnički

Trener Crvene zvezde je u drugom poluvremenu dao šansu svim glavnim adutima, ali nisu pomogli ni Pavkov, Katai, Pićini i Falko. Dujmović je bio nesavladiv, a kako se utakmica bližila kraju, domačin je bio sve nervozniji i nemoćniji.

Odluka je pala posle penal-serije, u kojoj su glavni akteri bili golmani oba tima! Milan Borjan je odbranio čak četiri penala i najzaslužniji je što se Zvezda plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije, a odličan je bio i Dujmović, međutim njegova najbolja utakmica u karijeri nije krunisana i antologijskim trijumfom.

U petoj sariji atmosfera je postala uzavrela, posle uspešne "panenke" Nikole Štulića, inače bivšeg fudbalera Partizana. On je gestikulirao ka severnoj tribini nakon pogođenog penala. Uletela je cela klupa crveno-belih, pojurila ga je, ali se na sreću sve smirilo. Doduše, dobio je crveni karton igrač Radničkog, zajedno sa jednim od pomoćnika Radoslava Bataka.

Pavkov nije imao sreće, pogodio je prečku. Potom je Borjan odbranio i četvrti penal u šestoj seriji, a Kanga okončao neviđenu drumu golom sa bele tačke, čime je Crvena zvezda kao izraziti favorit na jedvite jade eliminisala niški Radnički!

Tok meča

PENALI

Šesta serija

3:2 Kanga odveo Zvezdu u četvrtfinale, iskupio se za neiskorišćeni penal u prvom poluvremenu

2:2 Borjan brani penal mladom stefanu Mitroviću, zaustavivši njegov niski udarac

2. POLUVREME

Utakmica je završena bez golova, pobednika odlučuje penal-serija!

90+5 minut - crveni karton dobija Lazar Jovanović (Radnički)

90 + 3 minut - Pokušaj Sanoga, brani Dujmović!

90+1 minut Izvanredni Dujmović brani šut Falka

88. minut - za malo autogol Vujadinovića, Zvezda nema ni sreće

81. minut - Falko za malo neprecizan, drama na Marakani!

74. minut - Čudesni Dujmović brani šut Kataija, lopta se odbija do stative, nema promene rezultata!

73. minut - slobodan udarac za Zvezdu sa ivice šesnaesterca zbog igranja rukom fudbalera Radničkog

70. minut - Na terenu Pićini i Falko, Stanković sa svim glavnim adutima juri pobedu protiv tvrdih Nišlija

63. minut - Prva šansa za goste iz Niša, umalo da kazne sve promašaje Zvezde, ali Lazar Jovanović nije uspeo da savlada Borjana iz dobre pozicije

60. minut - Pokušaj Kataija glavoj, Aksentijević izbija loptu glavom ispred gola Radničkog

57. minut - U igru ušli Milan Pavkov, sa zavojem na glavi i Aleksandar Katai, koje je trener Dejan Stanković hteo da odmori, ali teško ide bez njih! Izašli malo zapaženi Ohi i Ben, nad kojim je skrivljen jedanaesterac

54. minut - Silovit udarac Srnića izblokiran, domaći traže novi penal, sudija Srećković odmahuje rukom

49. minut - Odličnu šansu imao Ivanić, ali njegov udarac je izblokiran

48. minut - Povreda Ognjena Bjeličića iz Radničkog, koji je medicinskim kolima iznet sa terena

46. minut - Izmena u Radničkom, Lazar Jovanović umesto Tomića

46. minut - počelo je drugo poluvreme na Marakani

1. POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

45+1 minut - Posle centaršuta Bena iz slobodnog udarca, Pankov je bio u odličnoj poziciji, ali je neprecizno šutirao glavom, preko gola!

42. minut - Prvi put izvanredni Dujmović pokazuje nesigurnost, velika gužva pred golom gostiju, ali mreža i dalje ostaje netaknuta

33. minut - Fantastični Filip Dujmović brani penal Kangi, koji je šutirao poluvisoko u golmanov desni ugao. Kanga je bio tragičar Gabona na Afričkom kupu nacija, kada nije bio siguran u penal-seriji protiv Burkine Faso

32. minut - penal za Zvezdu posle očiglednog prekršaja nad Benom koji je nesmotreno načinio Mlađović, zbog čega je dobio žuti karton!

23. minut - odlična šansa za Srnića iz blizine, ali Dujmović je opet fantastičan!

19. minut - Volej Srnića iz okreta, golman Filip Dujmović izbacuje loptu preko prečke u korner

17. minut - dosuđen slobodan udarac za Crvenu zvezdu na ivici šesnaesterca posle faula nad Benom, koji je pogodio živi zid iz "slobodnjaka"

16. minut - Fudbaleri Zvezde više napadaju, ali NIšlije za sada uspešno odolovaju

4. minut - pokušaj Ivanića sa dvadesetak metara, Dujmović ponovo siguran

3. minut - prva šansa za domaćina, golman Radničkog Dujmović brani udarac Ohija iskosa sa leve strane

1. minut - Utakmica na Marakani je počela

U četvrtfinale swu se već plasirali: Partizan, Vojvodina, Rad, Metalac, Loznica, TSC i Novi Pazar.

Crvena zvezda u meč ulazi nakon ubedljive pobede nad Čukaričkim (3:0) na otvaranju drugog dela sezone. Sa druge strane Radnički je na svom terenu poražen od vodećeg Partizana sa 2:0.

Zvezda je u poslednjih šest međusobnih duela dobila Nišlije, a kada su u pitanju mečevi odigrani u Beogradu poslednji put je Radnički uspeo da ostane neporažen još u julu 2015. godine, od kada je odigrano devet mečeva.

U Beogradu je prijatno vreme za igru, uz pun Mesec nad Marakanom.

Glavni sudija meča biće Marko Srećković, dok će mu pomoćnici biti Pavle Piper i Milorad Jovanović. Četvrti sudija je Dejan Trifković.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Srnić, Ohi. Trener: Dejan Stanković.

Klupa: Gordić, Krstičić, Pavkov, Katai, Falko, Đurić, Pićini, Eraković, Živković, Stanković, Radulović.

Radnički Niš: Dujmović, Aksentijević, Jamkam, Vujadinović, Mlađović, Ćirković, Bjeličić, Tomić, Arsić, Mitrović, Pavlov. Trener: Radoslav Batak

Klupa: Ilić, Bogdanović, Mićibući, Štulić, Jovičić, Stanković, Živojinović, Mesarović, Jovanović Lazar, Jovanović Nikola, Adamović