BORJAN SPREČIO ČUDO NA MARAKANI: Zvezda posle penala bolja od Nišlija

Srbija Danas
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press
Uzbudljivo.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša (3:2) posle penala u meču osmine finala Kupa Srbije.

(SASTAVI) MISTER SE NE ŠALI: Povratak Bena, iznenađenje u veznom redu!

SUDIJSKI EKSPERT IZRIČIT: Gol Zvezde je MORAO biti poništen! Čista DVA FAULA (VIDEO)

PROTIV ČUKE JE BIO NA KLUPI: Šta je sa Benom, da li navijači treba da brinu

Od samog starta su domaći krenuli svim silama na gol gostiju. Prvu priliku je imao Ohi, ali je njegov udarac iskosa zaustavio čuvar mreže gostiju Dujmović.

Nije se dugo čekalo na novu šansu za crveno bele, Srnić je u šestom minutu natrčao na povratnu loptu Gajića, ali je njegov udarac završio u naručju Dujmovića.

Nije stao sa bravurama ni u nastavku poluvremena čuvar mreže gostiju. Nove izgledne šanse su imali Srnić I Ben, ali je Dujmović bio nesavladiv.

Svoju sjajnu partiju golman je krunisao u 32. minutu, kada je odbranio penal Kange. Jedanaesterac je napravljen nad Benom posle povlačenja Mlađovića. Do kraja poluvremena situacija se nije promenila, Zvezda je nastavila sa napadima, dok su se gosti grčevito branili I uspeli su da na pauzu odu sa pozitivnim rezultatom.

Kup Srbije, 1/8 finala

Crvena zvezda – Radnički Niš 0:0 (3:2 posle penala)

Sudija: Marko Srećković

Stadion: Rajko Mitić

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 70. Pićini), Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Srnić (od 70. Falko), Ben (od 57. Katai), Kanga, Ivanić, Ohi (od 57. Pavkov)

Radnički Niš: Dujmović, Aksentijević, Basile, Vujadinović, Mitrović, Pavlov (od 62. Štulić), Arsić, Tomić (od 46. Lazar Jovanović), Ćirković (od 58. Živojinović), Mlađenović, Bjeličić (od 49. Bogdanović)

U drugih 45 minuta isti odnos snaga. Zvezda nije odustajala od napada, gosti su sve usmerili na odbranu. Katai je imao najbolju priliku, ali se ponovo istakao Dujmović. Kružili su domaći oko gola Nišlija, ali nisu imali rešenja za bedem ispred gola, pa je meč otišao u penale.

Tamo prava drama!

Zvezda je posle tri serije vodila 2:1, Živojinović je promašio četvrti penal za svoj tim, pa se činilo da će Pankov doneti svom timu prolaz u narednu rundu. Ipak štoper je promašio.

Novu meč loptu imao je Pavkov, ali je njegov udarac stao na prečki. Otišlo se u šestu seriju. Mitrovićev udarac je zaustavio Borjan, da bi se Kanga iskupio i doneo Crvenoj zvezdi plasman u četvrtfinale kupa.

Golman Crvene zvezde je zaustavio čak četiri jedanaesterca gostiju i po ko zna koji put je bio heroj tima sa Marakane.

Treba istaći i pogodak Štulića u četvrtoj seriji. Mladi napadač je panjenkom prevario Borjana, to je proslavio  ućutkivanjem Zvezdinog ''Severa''! Stvorila se velika gužva na terenu, a posle svega Štulić se izvinio! Međutim, sudija Srećković mu nije oprostio, pokazao mu je i žuti i crveni karton!

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

PENALI:

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije posle penala.

Posle četiri serije vodi Zvezda 2:1. Pogodio je Ivanić, dok su promašili Pankov za domaće i Živojinović za goste.

Posle dve serije rezultat je 1:0 za Crvenu zvezdu. Vujadinović i Mlađović su bili neprecizni za Radnički, dok su Katai pogodio, a Rodić promašio za domaće.

90+5
Meč je završen 0:0. Prisustvovaćemo penalima na Marakani. U poslednji sekundama duela drugi žuti karton je dobio Jovanović.

90. minut
Ponovo je intervenisao Dujmović. Falko je šutirao.

85. minut
Zatvorili su fudbaleri Radničkog sve prilaze golove i na nekih 30 metara od gola čekaju kraj meča.

80. minut
Nema ni sreće Crvena zvezda, mora se priznati. Falko je fino plasirao loptu u dalji ugao, međutim za malo je bio neprecizan.

74. minut
FENOMENALNI DUJMOVIĆ. Katai je šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman gostiju ponovo bio na visini zadatka.

70. minut
Falko i Pićini su na terenu, iz igre izlaze Srnić i Gajić.

68. minut
Serija bezidejnih napada Crvene zvezde. Prednjači Aleksandar Katai sa nizom loših pasova.

62. minut
Prva prilika za Radnički. Jovanović je pobegao po desnoj strani, ali se spetljao u završnici i Borjan je intervenisao.

60. minut
Katai je odlično šutirao glavom posle kornera, ali je Aksentijević sprečio siguran pogodak.

57. minut
Dejan Stanković je izvršio dvostruku izmenu. Na terenu su Katai i Pavkov, igru su napustili Ben i Ohi.

56. minut
Domaćin opseda gol Radničkog, pitanje je vremena kada će popustiti odbrana gostiju.

50. minut
Kolosalna šansa za Zvezdu. Šutirao je Kanga volejom, Dujmović je odbio loptu, da bi Ohi sa sedam metara od gola pogodio protivničkog igrača.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut
Završeno je prvo poluvreme. Rezultat je 0:0 na Marakani.

40. minut
Ništa se nije promenilo od promašenog penala domaćih. Zvezda kontroliše meč, dok se gosti grčevito brane.

32. minut
Kanga je promašio penal. Odbrana Dujmovića.

31.minut
Penal za Crvenu zvezdu, sjajno je Ivanić dodao do Bena, Mlađović ga je povukao i opravdano je dosuđen jedanaesterac za domaće.

29. minut
Nastavljaju domaći sa pritiskom na zadnju liniju gostiju. Međutim, rezultat je još uvek nepromenjen.

23. minut
Ponovo je Slavoljub Srnić imao izglednu priliku. Šutirao je iskosa, ali se ponovo istakao Dujmović. Čuvar mreže Nišlija trenutno je centralna figura ovog duela.

19. minut
Izvrsna šasna za Zvezdu. Prvo je Ben iz slobodnog udarca pogodio svog igrača, da bi u nastavku akcije, Srnić odlično šutirao iz okreta, ali je Dujmović sjajno intervenisao.

12. minut
Crvena zvezda apsolutno dominira u uvodnom delu meča, gosti jedva da dolaze do poseda, ipak i dalje je bez golova.

6. minut
Nova prilika za domaćina. Gajić je ubacio loptu sa desne strane, na nju je naleteo Srnić, ali je slabo šutirao, pa je to bio lak plen za golmana gostiju.

3. minut
Crvena zvezda je od starta preuzela inicijativu, prvu priliku je imao Ohi, ali njegov udarac iskosa je odbranio Dujmović.