Fudbal

Sitijev uragan nije ostavio ništa od Sportinga

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Sporting u Lisabonu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona – 5:0 (4:0).

Kaznena ekspedicija Pepa Gvardiole gotovo izvjesno je već sada obezbijedila plasman među osam najboljih i nakon ovog rezultata bi revanš trebalo da bude puka formalnost, prenosi B92.

Siti ništa nije kalkulisao i ušao je u utakmici sa punim gasom, a već u 7. minutu je Rijad Marez, poslije dodavanja Kevina de Brujnea, načeo portugalsku ekipu.

Već 10 minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac veoma lijepog gola je bio Bernardo Silva.

Mančester siti nije imao nikakvu namjeru da se zaustavi i do kraja prvog poluvremena stigao je do četiri postignuta pogotka.

Najprije je u 32. minutu i Fil Foden upisao svoje ime na semafor, da bi minut prije odlaska na odmor Bernardo Silva došao do drugog gola za ukupnih 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Rahim Sterling u 58. minutu.

Nakon toga je Siti spustio papučicu sa gasa i vrlo rutinski priveo utakmicu kraju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.