Читај ми!

Leao doneo Milanu prvo mesto na tabeli, Juve se provukao u Bergamu

Golom Rafaela Leaa, Milan savladao Sampdoriju i pretekao Inter i Napoli na prvom mestu na tabeli Serije A. Verona ubedljiva protiv Udinezea.

Milanezi su se pobedom nad Sampdorijom vratili na prvo mesto na tabeli, pošto su Napoli i Inter u derbiju u subotu igrali nerešeno 1:1.

Jedini gol na meču protiv tima iz Đenove postigao je Rafael Leao u 8. minutu susreta.

Milan je dominirao tokom svih 90 minuta, do kraja meča zadržao je gol prednosti i ostvario veliki trijumf za povratak na čelo Serije A.

Ekipa Stefana Piolija sada ima bod više od gradskog rivala Inter, uz meč više, kao i dva boda više od trećeplasiranog Napolija.

Verona je na svom stadionu sa 4:0 savladala Udineze. Depaoli e već u drugom minutu načeo goste. Barak je u 31. povećao prednost domaćina. Ori ovom rezultatu otišlo se na odmor.

U drugom delu igre još dva gola Verone.  U 66. minutu KAprari e povećao na 3:0. Konačan rezultat postavio je Tameze u 84. minutu.

Roma se provukla na gostovanju Sasuolu, u poslednjim momentima meča.

Abraham je u nadoknadi prvog dela igre doneo Romi prednost sa kreča, ali je domaćin u nastavku preokrenuo.

Prvo je izjednačio autogolom Smolinga u 47. minutu, a potom je Traore zatresao mrežu za vođstvo u 73.

Bod gostima obezbedio je Kristante, u trećem minutu sudijske nadoknade.

U poslednjem današnjem meču Atalanta i Juventus su odigrali nerešeno 1:1.

Uprkos brojnim prilikama, na prvi gol se čekalo 76. minuta.

Malinovski je doneo Atalanti prednost, ali je Juve, golom Danila, izjednačio u nadoknadi meča.