Fudbal

Subota, 12.02.2022.

16:52

Imobile "pobegao" Vlahoviću, Mihajlovićev tim nemoćan u Rimu VIDEO

Fudbaleri Lacija pobedili su Bolonju 3:0 (1:0) u Rimu u meču 25. kola italijanske Serije A.

Izvor: MS

Autor: MS

Imobile
EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Ekipu Siniše Mihajlovića načeo je Čiro Imobile golom iz penala u 13. minutu, nakon faula nad igračem utakmice Matijom Zakanjijem.

Bio je to 19. pogodak Imobilea, čime se "odlepio" od Dušana Vlahovića za jedan na prvom mestu liste strelaca.

Upravo je Zakanji rešio sve dileme sa dva gola u drugom poluvremenu.

U 53. minutu odlično je ispratio pas Luisa Alberta, da bi tačno 10 minuta kasnije pogodio iz takođe divne akcije započete paš od Alberta i Pedra, a na asistenciju Manuela Lacarija.

Rimljani su se sa ova tri boda pomerili od Rome, istina sa mečom više, i nastavljaju borbu za mesto u Ligi šampiona, dok nje Bolonja tek 13. i nije joj ugrožen opstanak.

Vredi istaći još da je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igrao do 82. minuta kada je zamenio Hrvat Toma Bašić, a da je Dimitrije Kamenović bio na klupi.