Читај ми!

Juve slavi Vlahovića, Milenković je novi heroj Firence

Poslednji polufinalisti Kupa Italije su Juventus i Fjorentina. "Stara dama" savladala Sasuolo sa 2:1, dok je Fjorentina bila bolja od Atalante - 3:2. Oba meča odlučili su srpski reprezentativci - Dušan Vlahović i Nikola Milenković.

Fjorentina je u dramatičnoj završnici sjajnog meča savladala u gostima Atalantu sa 3:2.

Gosti iz Firence su poveli u devetom minutu, golom Pjonteka sa bele tačke, a izjednačio je Zapakosta posle pola sata igre.

Boga je pogodio za prednost Atalante u 56. minutu, ali je Pjontek drugim golom, nakon što nije iskoristio drugi penal, zatresao mrežu u 71. minutu.

Fjorentina je ostala bez isključenog Martineza u 79. minutu, ali to nije sprečilo "violu" da dođe do velike pobede.

U trećem minutu sudijske nadoknade, Nikola Milenković je postigao gol i odveo Fjorentinu u polufinale.

U poslednjoj utakmici četvrtfinala, Juventus je, teže nego što se očekivalo, došao do pobede nad Sasuolom - 2:1.

Dibala je zatresao mrežu već posle tri minuta igre, ali su gosti izjednačili u 24. minutu, preko Traorea.