©AFP

Lebron nemoćan pred Portlandom... Dabl-dabl Nurkića, Barns zatrpao koš Minesote (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 10.02.22. | 06:49

Uzbudljivi okršaji u najjačoj košaršakoj ligi na planeti

Lebron Džejms je postigao 30 poena u Portlandu, ali to nije bilo dovoljno da se savladaju razigrani Trejl Blejzersi. Predvođen raspoloženim Anfernijem Sajmonsom i standardno dobrim Jusufom Nurkićem domaćin je došao do zasluženog slavlje i prekinuo negativan niz od šest uzastopnih poraza - 107:105.

Meč je tokom čitavog svog toka bio na pravoj klackalici, ali je Portland podigao ritam u samoj završnici, stigao do pet poena prednosti Sajmonsovom trojkom dva minuta pre kraja, što se isposavilo kljičnim za ostvarivanje 22 poebede u sezoni. Džejms se tokom čitavog meča borio sa rivalom, ali mu je nedostajala prava podrška ostatka ekipe, pa je 30. poraz sastava iz Los Anđelesa praktično bio neminovan.

Izabrane vesti

Sajmons je meč okončao sa 29 poena i pet asistencija, a ogroman doprinos dao je i pomenuti Nurkić, koji je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 12 skokova. Kod Lejkersa je 17 poena dao Entoni Dejvis.

Sakramento Kingsi su imali izuzetno šutersko veče, a odbrana Minesote nije mogla da pronađe rešenje za raspucanog Harisona Barnsa, koji je ubacio 30 poena uz odličan šut iz igre (8/11), u više nego sasluženom slavlju svoje ekipe (132:119).

Timbervulvsi su se praktično držali u igri do sredine poslednje četvrtine, četiri i po minuta pre kraja na semaforu je bilo 115:115, a onda je usledio fenomenalan rafal domaćih igrača koji su do kraja meča ubacili još 17 poena, a primili svega četiri.

Vrlo važnu rolu odigrao je i vrlo raspoloženi Dearon Foks, koji je meč okončao sa 27 poena, dok je Dimantas Sabonis ubacio 22, uz 14 skokova. Kod gostiju je dab-dabl ostvario Danđelo Rasel (29 poena, 10 asistencija), dok je Entoni Edvards postigao 26 poena.

Juta je bila izuzetno ubedljiva protiv Golden Stejta (111:85), a najzaslužniji za slavlje Džezera bio je Bojan Bogdanović sa 23 poena. Nemanja Bjelica je propustio meč zbog poblema sa leđima.