Košarka

Sreda, 09.02.2022.

21:26

NBA rezultat u Ulmu: "Stotka" Cedevite za pobedu

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Ulm u gostima 104:96, u meču 13. kola Evrokupa.

Izvor:

Autor:

NBA rezultat u Ulmu:

U "Ratiopharm" dvorani u Ulmu viđen je rezultat u NBA stilu.

Igralo se brzo, videli smo ukupno 200 poena i na kraju su slavili gosti iz Slovenije.

Prva četvrtina donela je 62 poena ukupno i +6 za nemačku ekipu, koja je imala i pet poena prednosti na poluvremenu.

Gosti su zategli odbranu u trećoj četvrtini i posle 55 poena koliko su primili za poluvreme, u trećoj deonici primili su samo 15 i preokrenuli rezultat, pa su pred poslednjih deset minuta imali tri poena prednosti.

Konstantno su održavali vođstvo u četvrtoj četvrtini i posle preokreta zasluženo slavili.

Do pobede su ih predvodili Zoran Dragić i Melvin Edžim sa po 20 poena. Istakli su se i Blažič sa 15 i Murić sa 13 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Kriston sa 28 i Herkenkof sa 13 poena.