Mitrović na gol od rekorda Čempionšipa 1Foto: EPA EFE/ Nigel Roddis

Neverovatnu golgetersku superiornost ove sezone pokazuje Aleksandar Mitrović u Čempionšipu. Nakon pobede Fulama nad Milvolom (3:0), srpski napadač došao je samo na gol od rekorda drugog po rangu klupskog takmičenja u Engleskoj, iako je tek polovina sezone. Mitrović je sa poslednja dva gola došao do 30. pogotka u Čempionšipu u tekućoj takmičarskoj godini, samim tim nedostaje mu još gol kako bi izjednačio rekord u pomenutom takmičenju.

Prvi gol postigao je u 29. minutu, simbolično za svoj 29. gol na samo 27 utakmica u Čempionšipu od početka sezone.

Rekord je 31, a Mitrović mu se dodatno približio već početkom drugog poluvremena. U 50. minutu je došao do jubilarnog 30. gola ove sezone!

Milvol je, inače, omiljena mušterija Mitrovića, s obzirom na to da je na pet dosadašnjih mečeva postigao čak šest golova.

Mitrović je ubedljivo najbolji strelac u Čempionšiu ove sezone, sa deset pogodaka više u odnosu na prvog pratioca, Čileanca Breretona iz Blekburna.

Drugi Mitrovićev pogodak protiv Milvola bio je njegov jubilarni 100. u engleskom fudbalu otkako je 2015. stigao na Ostrvo iz belgijskog Anderlehta.

Za Fulam je za sada postigao 83 gola. Od toga 24 u Premijer ligi, 72 u Čempionšipu i četiri u Liga kupu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.