Sport

0

Norvežanin Klebo i Šveđanka Sundling osvojili zlatne medalje u sprintu u skijaškom trčanju

Autor: SA

Izvor: Beta

Izvor: Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Norveški takmičar Johanes Klebo osvojio je danas zlatnu medalju u sprintu u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Klebo je na stazi u Džangđakou trku završio za 2:58,06 minuta. On je odbranio titulu iz Pjongčanga i osvojio četvrtu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri.

Srebrnu medalju osvojio je Italijan Federiko Pelegrino uz zaostatak od 0,26 sekundi, a bronzu ruski takmičar Aleksandar Terentev sa zaostatkom od 1,31 sekundu.

U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojila je Šveđanka Jona Sundling rezultatom 3:09,68 minuta.

Njena sunarodnica Maja Dalkvist osvojila je srebrnu medalju sa 2,88 sekunde zaostatka, a bronzanu medalju Amerikanka Džesi Digins sa zaostatkom od 3,16 sekunde za pobednicom.