Nikola Jokić (©AFP)

Jokićeva dominacija, 14. tripl-dabl u sezoni, Nagetsi prekinuli crni niz (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 06.02.22. | 23:48

Denver pobedio na svom parketu Bruklin Netse sa 124:104. Fenomenalna igra srpskog centra koji je postigao 27 poena, imao 12 skokova i 10 asistencija. Trener Meloun ga odmarao u prvoj polovini poslednje četvrtine

Dominacija Nikole Jokića, košgeterska eksplozija Denvera. Nagetsi su prekinuli seriju od tri poraza u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, a srpski centar opet je bio u MVP kodu. U efikasnom meču, tim iz Kolorada je odličnom igrom u drugom poluvremenu pregazio Bruklin Netse sa 124:104.

Bez dvojice asova Kevina Duranta i Džejmsa Hardena, sa samo raspoloženim Kajrijem Irvingom, gosti su bili lak plen razigranih Nagetsa koji su bes za slabije rezultate ovog meseca iskalili na četi Stiva Neša.

Izabrane vesti

Nikola Jokić je još jednom držao čas košarke. Ostvario je 14. tripl-dabl u sezoni, 77. u karijeri, a 71. u ligaškom delu šampionata. Posle izjednačene dve četvrtine, Somborac je zaigrao simultanku sa odbranom Netsa u trećem periodu igre. Inicirao je seriju domaćina od 22:5 u prvih osam minuta treće četvrtine. Tada je bilo rešeno pitanje pobednika. Odlepio se Denver na +17 – 101:84 krajem treće četvrtine i rutinski priveo meč kraju.

Jokić je protiv Netsa odigrao 500. meč u NBA karijeri i postao je prvi košarkaš u istoriji koji je u toliko utakmica došao do najmanje 9.000 poena, 5.000 skokova i 3.000 asistencija.

Pred poslednjih 12 minuta igre, Denver je imao sigurnih + 16 – 107:91. Trener Majk Meloun imao je tu slobodu da prvih šest minuta Nikolu drži na klupi. Igrao je u drugoj polovini poslednje četvrtine, a uspeo je da ostvari asistenciju koja mu je bila potrebna za 14. tripl-dabl u sezoni. U finišu igre nije ni šutirao. Nije bilo potrebe, jer je pitanje pobednika bilo rešeno.

Sa 18 poena, Jokić je bio najefikasniji igrač svog tima u prvih 24 minuta. U nastavku je postigao devet poena od prvih 20 svog tima u trećoj četvrtini. Imao je dobre saradnike u Gordonu, Grinu, Bartonu, Forbsu i Braunu. Odlični Irving je zaustavljen u trećoj četvrtini, kao i Blejk Grifin, a bez dvojice najboljih u prvom poluvremenu, Netsi nisu imali šta da traže u Koloradu.

15.30: (5,00) Mega Mozzart (1,90) Crvena zvezda (1,20)

Jokić je meč završio sa 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija za 29 minuta i 49 sekunde na terenu. Imao je naš as odličan procenat šuta iz igre – 12/15. Samo je jednom promašio za dva poena – 12/13, a dva puta je bio neprecizan za tri poena.

Imali su domaćini čak sedmoricu igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Eron Gordon je ubacio 17 poena, a imao je i sedam asistencije i devet skokova. Vil Barton se razigrao u poslednjih 12 minuta, a meč je završio sa 21 poenom. Džef Grin je postigao 12, koliko i Monte Moris. Brajan Forbs je ubacio 11, a Zek Nadži 10 poena. U timu Stiva Neša, Kajri Irving je imao 27 poena, uz šut igre manji od 50 odsto (10/26). Kem Tomas je postigao 20, Blejk Grifin 19, a Peti Mils 14 poena.

Fantastičan meč odigran je u Čikagu, gde je Filadelfija u derbiju Istočne konferencije pobedila Bulse sa 119:108. Sjajan je bio bek Demar Derozan kod domaćina sa 45 poena, ali nije bilo dovoljno da se pobede Seventisiksersi koje je predvodio kamerunski centar Džoel Embid sa 40 poena. Dobru igru kod Bulsa pružio je i Crnogorac Nikola Vučević. Meč je završio sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija.