Fudbal

Nedelja, 06.02.2022.

20:00

Debi iz snova: Vlahoviću 13 minuta dovoljno za prvenac! VIDEO

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je gol na debiju za Juventus i za to mu je bilo potrebno samo 13 minuta.

Izvor:

Autor:

Juventus je pobedio Veronu 2:0 (1:0), u meču 24. kola italijanske Serije A.

Vlahović je postigao gol na debiju za Juventus u 13. minutu utakmice i izjednačio se na vrhu liste strelaca sa napadačem Lacija Čirom Imobileom, pošto obojica imaju po 18 postignutih golova ove sezone.

Dušan Vlahović je od prvog sudijskog zvižduka bio agresivan, išao je na svaku loptu, gradio se, vraćao se nazad i videlo se od prvog minuta da će ovo biti njegovo veče.

Prvi put kada je dobio šansu u napadu da se izvuče i zatraži loptu, to je i učinio. Rabio mu je u sedmom minutu gurnuo loptu na levu stranu, namestio se Vlahović na levu nogu i snažno gađao u kontra ugao, ali je to dobro odbranio golman Verone.

Nastavio je da se bori i rve sa protivničkim defanzivcima, a u 13. minutu je dočekao svoju šansu i zatresao gol na debiju.

Majstorski ga je pronašao Dibala loptom u prostor po visu, Vlahović je istrčao, golman se uplašio i pogrešio pa nije krenuo ka lopti i Vlahoviću, što srpski napadač koristi i lobuje ga u 13. minutu za eksploziju na stadionu i veliku radost srpskog fudbalera.

Postigao je gol na debiju i doneo prednost Juventusu.

Nastavio je da maltretira protivničku odbranu do kraja prvog poluvremena, a u dva navrata je tražio penal, pošto je u prvom delovalo da ga je defanzivac nagazio, a u drugom srušen sa leđa, ali je u oba navrata sudija samo odmahnuo rukom.

U 38. minutu je od Morate sa leve strane dobio loptu na sedam metara od gola, bio je u trku i pokušao desnom nogom da je smesti u donji desni ugao, ali je lopta otišla pored desne stative.

Odličan u prvom poluvremenu za Veronu bio je srpski fudbaler Ivan Ilić, dok je dobro odigrao i Darko Lazović.

Na poluvremenu bilo je 1:0 za Juventus.

Kada je na startu drugog poluvremena izašao Veloso, kapitensku traku Verone preuzeo je srpski reprezentativac Darko Lazović.

Posle Vlahovića, još jedan debitant upisao se u listu strelaca, a to je bio Denis Zakarija.

Dobio je u 61. minutu dobru loptu od Morate, posle minijature Španca koji je prošao jednog igrača, otvorio prostor i pronašao Zakariju, a on nije imao težak posao da pošalje loptu u donji levi ugao za 2:0.

Do kraja utakmice, Juventus je u svom stilu odradio posao, zadržao prednost i došao do pobede.

Odlični su bili u ekipi Verone srpski reprezentativci Ivan Ilić i Darko Lazović, ali se u Veronu vraćaju praznih ruku.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.