Antalija uspavala Bešiktaš i ukrala mu bod

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.02.22. | 19:02

Pjanić pocrveneo na kraju – 0:0

Kao u narodnim bajkama u kojima zmaj leži na velikom bogatstvu, pa ga uspavaju da bi mu izvukli to zlato ispod nogu.

Tako nekako je i Antalija, kojoj gori pod nogama, „ukrala“ Bešiktašu bod usred Istanbula. Bila je jedna od dosadnijih utakmica turskog prvenstva, koja je na takav način i završena – 0:0.

Izabrane vesti

Jeste Bešiktaš bio daleko bolji tim na terenu, ali isto tako je bio utisak da je mogao da igra do zore i da ne postigne gol. Od 16 šuteva ka mreži Antalije samo dva se računaju kao ozbiljnije šanse: prvi u 9. minutu kada je Pjanić iz kornera pronašao Montera, a ovaj tukao tik preko gola. I drugi u 80. minutu kada je defanzivac gostiju Naldo ispred gol-linije izbacio loptu i sprečio pogodak.

Imala je i Antalija dosta dobru priliku sredinom prvog poluvremena, ali je Ersin u poslednjem trenutku odneo loptu ispred Fernanda, koji je bio praktično sam ispred mreže.

Nervoza u taboru Bešiktaša je bila sve veća kako se meč bližio kraju, a u poslednjem minutu je Pjanić zbog prigovora dobio drugi žuti karton.

TURSKA 1 - 24. KOLO

Petak

Kajzeri - Hataj 4:3 (1:0)/Akdag 25pen, Mane 49, Basan 61, Demirok 68 - Sent-Luis 51, Falet 70, Kurudžuk 90+4/

Konja - Giresun 1:0 (0:0)