Jokićev šesti tripl-dabl u januaru i 22 poena u drugom poluvremenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.01.22. | 05:21

Nju Orleans se držao do pauze, nakon koje je srpski centar dodao gas – 116:105

U petak zvanično mesto u startnoj postavi na Ol-Staru, u subotu ko zna koja po redu potvrda da ga zaslužuje. U pobedi nad Nju Orleansom, četvrtom vezanom, a petom u poslednjih šest utakmica, u kojoj je, razume se, bio ključna figura, Nikola Jokiće je upisao 12. tripl-dabl u sezoni, a šesti u januaru – 116:105.

Ovo je već drugi put u karijeri srpskog košarkaša da je u jednom mesecu zabeležio šest tripl-dablova. Jedini centar u istoriji NBA lige kojem je isto pošlo za rukom je Vilt Čembrlejn koji je četiri puta na šest utakmica u jednom mesecu imao dvocifrene brojke u tri kolone.

Izabrane vesti

Srpski centar međutim nije u prve dve deonice večerašnje utakmice nagoveštavao da bi mogao da ima tako produktivno veče, nije najbolje otvorio meč, do poluvremena, inače vrlo izjednačenog, ubacio je svega sedam poena, što je zapravo i bio razlog zbog kojeg su Pelikansi držali rezultatski priključak i na odmor otišli sa dva poena zaostatka.

Ipak, u pauzi kao da se prešaltao na MVP mod, prebacio je u veću brzinu i u uvodnih 11 minuta drugog dela ubacio 16 poena /80:73), pogodivši tri od četiri trojke u pomenutom periodu. Prednost Nagetsa je do kraja uglavnom rasla, a kada je sredinom poslednje deonice Brin Forbs pogodio trojku – meč završio sa 14 poena – dostigla je maksimalnih 16 poena. Tek tada je Jokić ponovo ušao u igru, nakon što je u finišu treće deonice mesto ustupio Ostinu Riverus, i za preostalih šest minuta ubacio isto toliko poena, završivši drugo poluvreme sa 22 poena.

Ukupno ih je za 30 minuta imao 29 (11/19 uspešnost šuta iz igre), a zabeležio je još i 13 skokova, deset asistencija, dve ukradene lopte, ali i šest izgubljenih. Efikasan u pobedničkom timu bio je i Aron Gordon, ubacio je 20 poena, Monte Moris 13, a Ostin Rivers jedan manje. Među Pelikansima je najefikasniji bio Džouns sa 19 poena, po 18 su ubacili Ernangomez i Aleksander-Voker, Hart je dobacio do 16, a Grem do 15.