Kad se lomilo, javio se Bogdan: Deset poena za šest minuta u poslednjoj četvrtini

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.01.22. | 04:37

Srpski košarkaš odbio nalet Bostona u poslednjoj četvrtini

Povreda je definitivno iza Bogdana Bogdanovića. Srpski košarkaš je na drugoj uzastopnoj utakmici od oporavka odigrao veliku u ulogu u pobedi Atlante. Protiv Sakramenta je bio najefikasniji igrač Hoksa sa 18 poena, dok je večeras u sudaru sa Boston ubacio jedan više.

I mada je bilo za nijansu šuterski raspoloženijih igrača u timu Nejta Mekmilana, Bogdanovi poeni bili su ključni. Više od polovine došlo je u poslednjoj četvrtini, kada se utakmica lomila, Seltiksi su pretili da istope ogromnu prednost Atlante, međutim, javio se Bogdanović i šuterskom rapsodijom obezbedio poprilično ubedljivu, šestu uzastopnu pobedu – 108:92.

Izabrane vesti

Razliku sa kojom je dobila utakmicu, Atlanta je imala još na sredini utakmice. Sa 16 poena razlike, maksimalnom prednošću na utakmici, Hoksi su otvorili treću deonicu i marširali ka trijumfu protiv šuterski neraspoloženog Bostona (35 odsto ubačenog šuta iz igre). Međutim, poenima najefikasnijeg dvojca Džejsona Tejtuma i Džejlema Brauna u prvoj polovini treće četvrtine Seltiksi su prepolovili zaostatak, da bi se potom korak po korak, postepeno približavali Hoksima.

Da bi po ulasku u poslednju četvrtinu Atlanta osetila dah Bostona na vratu, gosti su prišli na pola koa razlike – 83:82. U tom trenutku se pojavio do tada ne preterano zapaženi Bogdanović. Baš kao i pre mesec dana kada protiv Filadelfije, kada su Seventisiksersi nadirali u odlučujućim trenucima, srpski bivši košarkaš Partizana je naprasno eksplodirao.

Za nešto više od šest minuta ubacio je deset poena (bez promašaja u tom periodu) i nepuna četiri minuta pre kraja vratio Atlantu na bezbenih 16 poena prednosti – 102:86. Pride je veliku ulogu odigrao u odbrani, on i Danilo Galinari gotovo u potpunosti su neutralisali Brauna i Tejtuma, pa je Boston četvrtu deonicu završio sa 15 ubačenih poena.

Bogdanović je za 28 minuta na parketu pored 19 poena (7/14 šut iz igre) zabeležio još po tri skoka i asistencije, kao i dve ukradene lopte. Po 21 poen ubacili su Tre Jang i Džon Kolins, a u poraženoj ekipi već pomenuti Braun sa 26, odnosno Tejtum sa 20 i Markus Smart sa 17 koševa.