• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

POBEDA NA OPROŠTAJU OD EP: Futsaleri Srbije IZBACILI domaćina, MEGAPREOKRET i muk u Holandiji!

28.01.2022. 22:46
Piše:
Srbija Danas
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Profitirala treća selekcija.

Futsal reprezentacija Srbije pobedom se oprostila od Evropskog prvenstva, pošto je u poslednjem 3. kolu grupne faze posle preokreta savladala domaću selekciju Holandije rezultatom 3:2 (0:1).

OVOME SE NIJE NADAO: Juventus spremio SPECIJALAN POKLON Vlahoviću! Srbin je bio IZNENAĐEN (VIDEO)

Šta se desi kada pomoćni sudija nema zastavicu?

STANKOVIĆ OTKRIO ONO ŠTO ZANIMA SVE ZVEZDAŠE: Evo kada se Pićini VRAĆA na teren!

Orlovi su, uprkos pobedi, eliminisani sa šampionata Starog kontinenta, jer imaju samo tri osvojena boda, ali i veoma lošu gol razliku – 6:12.

Ako je za utehu iziabranicima Dejana Majesa, izbacili su domaću selekciju, jer su Portugalci pobedili Ukrajinu sa 1:0, pa je stvoren krug od tri selekcije u kojem Ukrajinci imaju najbolji bilans zbog gol-razlike. Kao prva iz grupe A dalje je otišla Portugalija sa maksimalnim učinkom.

Lale su se od starta opredelile za potpunu defanzivu, ali su u 3. minutu imali sreću da dođu do vođstva. Martinus je pobegao Rajčeviću, otresao ga sa leđa i potom proturio loptu kroz noge golmanu Momčiloviću za prednost domaćina.

I posle toga su Holanđani nastavili da se brane, a srpski futsaleri su sve više pritiskali i stvarali šanse koje nisu realizovali. Rezultat se nije menjao do kraja prvog poluvremena, da bi ponovo posle tri minuta igre u nastavku domaćin stigao do novog pogotka.

Još jednom uz dosta sreće, jer je posle šuta koji je išao pored stative, lopta pogodila Stefana Rakića i promenila smer, završivši iza Momčilovovićevih leđa - 2:0.

Međutim, ponovo se pokazalo da je 2:0 najopasniji rezultat, u šta su se uverili i Holanđani. Tada je Srbija počela da pogađa i najavila veliki preokret.

Najpre je Slobodan Rajčević, koji do sada nije igrao zbog koronavirusa, uhvatio sjajan volej i poslao izuzetno precizan udarac u dalji ugao za 2:1.

Još se Holanđani nisu oporavili od šoka, a za samo 30 sekundi stigao ih je potpuni krah. Srbija je postigla dva gola i napravila spektakularan preokret.

Kod izjednačenja je Denis Ramić završio akciju, praktično, "tri na nula" i doneo 2:2, da bi već u narednoj akciji Stojčevski pogodio za neverovatnih 2:3.

Posle šoka, Holandija je bila prinuđena da napadne, iako je defanzivno igrala ceo meč. Samo pet minuta pre kraja, domaćin je prokockao priliku za izjednačenje i prolaz.

Naime, Rajčević je skrivio penal koji je izveo Buzambu, ali je reprezentativac Lala šutirao pored leve stative.

Do kraja je Holandija napadala i sa petoricom, međutim, Momčilović je ostvario nekoliko sjajnih intervencija i sačuvao pobedu Orlova, izbacivši domaćina iz daljeg takmičenja na Evropskom prvenstvu. Tako su Ukrajinci najviše profitirali.

Najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.