Читај ми!

Futsaleri Srbije posle preokreta savladali Holandiju

Srbija pobedila izabrani tim Holandije rezultatom 3:2 u poslednjem meču grupe A Evropskog prvenstva koje se održava upravo u ovoj zemlji.

Futsaleri Srbije su, nakon što su primili i drugi gol u 23. minutu susreta, bili jako blizu i trećeg poraza na šampionatu, ali su onda, za samo šest minuta igre, stigli do preokreta i, konačno, do trijumfa.

Ova pobeda ne donosi plasman Srbiji u nokaut fazu takmičenja, ali je svakako lep način da se okonča kontinentalni šampionat, na kome je doživljen i najubedljiviji poraz našeg tima na vleikim takmičenjima (6:1 u duelu sa Ukrajinom).

Martinus je postigao prvi gol za Holandiju u trećem minutu, da bi Rakić zatim postigao autogol.

U 27. minutu Rajčević smanjuje prednost Holandije, a potom Ramić u 32. minutu donosi izjednačenje Srbiji.

Odmah zatim, dakle u 33. minutu, Stojčevski postiže treći gol za Srbiju.

U drugom meču ove grupe Portugalija je savladala Ukrajinu sa 1:0. Portugalija je prva u ovoj grupi, dok je Ukrajina druga, zbog najbolje gol-razlike.