Ekvatorijalna Gvineja je dželat favorita: Posle Alžira i Mali poslali kući

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.01.22. | 22:57

Još jedna utakmica osmine finala okončana bez golova, pa rešena na penal ruletu slavljem Ekvatorijalne Gvineje (6:5)

Nakon što su u grupnoj fazi iza sebe ostavili Alžir, branioca krune i poslali ga kući i pre osmine finala, fudbaleri Ekvatorijalne Gvineje priredili su i na narednom koraku veliko iznenađenje eliminisavši Mali posle penala (6:5).

Dva sata fudbala mirnih mreža uticalo je da odluka o poslednjem članu četvrtfinala bude doneta nakon jedanaesteraca.

Izabrane vesti

Prvi penal doneo je dodatni pritisak Ekvatorijalnoj Gvineji jer je Nsue gađao preko gola. Promašaj rivala odmah je materijalizovao Adama Mos Traore, međutim Belima je održao neizvesnost pogodivši mrežu. Đenepo je potom nastavio niz pogodaka, u kojem se nadovezao Karlos Akapo, a Ovono je odbranivši penal Haidare u potpunosti vratio neizvesnost.

Pritisak na stranu Malija prebacio je Bujla golom za prvo vođstvo Ekvatorijalne Gvineje, a promašaj Hamarija Traorea doveo je Ganea u situaciju da odvede svoj tim u narednu fazu, međutim on je bio neprecizan.

Usledili su pogoci Turea, Kokoa, Dijenga, Salvadora, Kamare i Enemae, a promašaj Sakoa, odnosno odbrana Ovonoa doneo je veliko slavlje Ekvatorijalnoj Gvineji i duel četvrtfinala protiv Senegala.

Maliju koji se u osminu finala plasirao kao prvoplasirani tim Grupe F sa sedam poena ostaje da žali za brojnim nerealizovanim šansama od kojih je najbolju imao Mohamed Kamara koji je iz idealne situacije u 81. minutu gađao preko gola. Ofanzivac Malija imao je priliku i u 58. minutu, ali je loše reagovao, kao i Kone u 8. minutu.