UMORNI PARTIZAN UBEDLJIVO PORAŽEN U TURSKOJ: Dug put skupo koštao crno-bele, domaćin TROJKAMA i energijom dobio utakmicu! VIDEO

EVROKUP

Košarka -

Košarkaši Partizana poraženi su od Turk Telekoma u Ankari u utakmici 11.kola grupeA Evrokupa rezultatom 85:71(18:21, 14:22, 14:17, 25:25),

Crno-beli sada imaju osam pobeda i tri poraza u Evrokupu, dok turski tim ima skor 6/5.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Dalas Mur sa 15 poena, po 14 su postigli Kevin Panter i Matijas Lesor, dok su Aleksa Avramović i Zek Ledej utakmicu završili sa po deset poena.

Turk Telekom je do pobede vodio Entoni Klemons koji je ubacio 20 poena, uz osam asistencija, dok su Džahuan Džonson i Džered Tarel dodali po 15 poena.

Posle uvodnih par minuta u kojima su se ekipe smenjivale u vodjstvu, Turk Telekom je preuzeo kontrolu nad utakmicom pa je uz odličan šut iz igre u drugoj deonici stigao do dvocifrene prednosti.

Imao je Turk Telekom i plus 13 (40:27), crno-beli su uspeli da spuste tu razliku ispod deset poena, ali je Klemons trojkom svom timu doneo 43:32 na poluvremenu.

Umorni crno-beli, koji su zbog loših vremenskih uslova stigli u Ankaru posle celodnevnog puta, nisu imali snage za preokret u nastavku, pa je Turk Telekom bez problema priveo meč kraju.

Partizan će u narednom kolu Evrokupa gostovati Huventudu, dok će Turk Telekom u goste Slasku.

Partizan

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

38. minut - Lesor muku muči sa penalima, opet samo polovičan 80:67

37. minut - Novi poeni Turk Telekom, polaganje Elisa 79:64

36. minut - Elis pogađa na asistenciju sjajnog Klemonsa 75:61

35. minut - Zek Ledej krade loptu i donosi nove poene u kontri, a Oktavijus Elis vraća to lakin poenima iz reketa 70:56, potom Mur trojka 70:59

33. minut - Panter pogađa uz faul 65:50

32. minut - Turk Telekom nastavlja gde je stao, 65:46, besni Obradović traži tajm-aut

Treća četvrtina:

30. minut - Opet viđen scenario, turski tim ponovo stiže na + 14 uoči poslednjih 10 minuta, 60:46

29. minut - Trojka Mura, Partizan smanjuje na - 10, 55:45

28. minut - Dalas Mur postiže četiri vezana poena sa penala 53:42

27. minut - Nova mini serija domaćina za maksimalnih 15 razlike, 53:38

25. minut - Serija promašaja na obe strane, prekida je Džonson kod domaćina, uzvraća za Partizan 49:38

22. minut - Partizan je prešao na presing, Kuruc krade loptu, a Lesor zakucava 45:36

Druga četvrtina:

20. minut - Neverovatni Klemens opet pogađa za tri 43:32, na poluvremenu

20. minut - Ledej polovičan sa penala, pa nakon greške Turaka i faula, Avramović siguran sa linije slobodnih bacanja 40:30

19. minut - Maksimalnih 13 za Turke nakon pogotka Dokinsa iz odbojke 40:27

18. minut - Opet Klemons, Partizan nema rešenje za njega, nova trojka, 38:27

17. minut - Serija Partizana 5:0, Madar pogađa sa distance za 33:27

16, minut- Dokins pogađa za dvocifrenu prednost Turk Telekoma 33:22

14. minut- Šut za tri služi turski klub, nova trojka 31:22

12. minut - Smailagić postiže prve poene za Partizan u drugoj četvrtini 26:20

11. minut - Loš start druge četvrtine za crno-bele. Nakon primljenih poena i izgubljene lopte, neumorni Klemens opet pogađa za tri i već je 26:18

Prva četvrtina:

10, minut - Avramović pogađa za tri, uzvraća Dokins iz reketa 21:18

9. minut - Mini serija domaćina za +4, 19:15

8. minut - Pogađa Lesor uz faul 14:15

6. minut - Avramović pogađa za Partizan, uzvraća Džonson kod domaćina, a potom raspoloženi Panter postiže trojku iz daleke pozicije 11:12

5. minut - Trojka Klemonsa, nakon poena Pantera. Ova dva igrača se ističu na početku utakmice 8:6

3. minut - Klemons postiže prvih pet poena za domaćina 5:4

1. minut - Panter postiže prve poene na meču 0:2

1. minut - Utakmica je počela

Partizan je imao silne probleme u putu za Ankaru, jer avion nije mogao da sleti zboglošeg vremena, pa su doputovali tek rano jutros,

Partizanu sude sudije iz Turske, pošto je samo jedan predviđenih sudija usled loših vremenskih okolnosti stigao do Istanbula.

Tako će turske sudije Emin Mogulkoč i Husein Čelik deliti pravdu na meču srpskog i turskog kluba koji se igra u turskoj prestonici

Posle 10 kola u Evrokupu Partizan na drugom mestu na tabeli ima osam pobeda i dva poraza, koliko i prvoplasirani Huventud. Turk Telekom je sedmi sa pet pobeda i pet poraza