Srpski prvoligaš bolji od Zagrepčana: Žarkovu Arena kup u Hrvatskoj

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.01.22. | 21:25

Beograđani u prvom poluvremenu razrešili pitanje pobednika protiv Lokomotive (2:1)

Pobedom nad Lokomotivom iz Zagreba (2:1) u finalu fudbaleri Žarkova osvojili su Arena kup u Medulinu. Član Prve lige Srbije savladao je tim iz elitnog ranga takmičenja u Hrvatskoj i tako došao do trona međunarodnog turnira.

Sva uzbuđenja stala su u prvo poluvreme koje su beograđani otvorili golom Damjana Dostanića već u sedmom minutu. Talentovani centarfor na pozajmici iz TSC-a načeo je rivala, a na odgovor Lokomotive čekalo se do 35. minuta kada je posle kornera Sandro Kulenović režirao izjednačenje, međutim radost Zagrepčana trajala je samo pet minuta i pokvario je Delević golom za novo vođstvo Žarkova.

Izabrane vesti

Rezultat iz prvog dela igre ostao je na snazi do kraja susreta, te je Žarkovo sedmi Arena kup završilo na pobedničkom postolju.

Treće mesto na turniru pripalo je Istri koja je savladala Dugopolje (1:0) golom Matea Lisice u 15. minutu.