Džoel Embid (AFP)

Fila prokockala nemoguće: Malo i 40 poena Embida, Klipersi obrisali -24 iz treće deonice (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 22.01.22. | 03:05

Tajris Maksi promašio šut za pobedu domaćina koja nije smela da bude dovedena u pitanje

Filadelfija je do večeras mogla da se pohvali sa deset pobeda iz minulih 12 utakmica. Mirisalo je na novi trijumf u Vels Fargo Centru, ali su izabranici Doka Riversa uspeli da prokockaju nemoguće. Na poluvremenu su imali 16 poena prednosti u odnosu na Los Anđeles Kliperse, sedam i po minuta pre kraja treće deonice se odlepili na +24, a onda uspeli da se opuste u meri koja ih je koštala poraza - 101:102.

Novo monstruozno izdanje priredio je Džoel Embid. Kamerunski centar je posle 50 poena Orlandu, ovog jutra ubacio 40 Klipersima uz 13 skokova i šest asistencija, ali Seventisiksersima ni to nije bilo dovoljno da savladaju nepredvidivu ekipu Tajrona Lua.

Izabrane vesti

Nezahvalan zadatak da zaustavi jednu od najdominantnijih petica u NBA imao je Ivica Zubac. Embid jeste ponovo imao dominantne brojke, ali je hrvatski centar za nešto manje od 24 minuta na terenu odigrao sjajnu ulogu - na stranu 12 poena i desest uhvaćenih lopti uz šut iz igre 6/8, Zubac je bljesnuo kada je bilo najpotrebnije. Pri vođstvu gostiju iz Los Anđelesa 98:97, Hrvat je na 50 sekundi do kraj pokupio skok posle promašaja Redžija Džeksona i priporao Embida na faul. Dakle, izborio je novi napad za svoj tim koji je to znao da unovči i pretvori u vođstvo 100:97.

Poslednji minut obeležila je penal završnica i ne može se reći da Fila nije imala šansu da se dočepa pobede koja je bila viđena u trećoj deonici. Markus Moris je na devet sekundi do kraja promašio oba bacanja, ali i uhvatio loptu sa kojom je izašao van terena. Prethodno je pokušao da zatraži tajm-aut, ali Klipersima nije ostao ni jedan. Lopta je pripala Fili, ali je Moris svakako ukrao koji sekund, tako da je domaćinu ostalo pet sekundi za šut za pobedu. Loptu je dobio Tajris Maksi, uspeo da pretrči teren, ali njegov pokušaj za dva nije bio precizan.

Ne treba zaboraviti i da je Nikola Batum zabistao dva minuta pre kraja. Prvo je iz skoka u napadu direktno asistirao Džeksonu za šut za tri poena, a dvadesetak sekundi kasnije omogućio lake poene Ivici Zupcu.

Embid, Tobajas Heris i Maksi su zajedničkim snagama postigli 79 od 101 poena svog tima - dakle oko 80 posto. Sa druge strane, Klipersi su u drugom poluvremenu demonstrirali sjajnu timsku igru, ubacivši 62 poena koje su sjajno rasporedili. Imali su čak sedmoricu dvocifrenih igrača među kojima je prednjačio Redži Džekson. Ubacio je 19 poena, a jedna asistencija mu je nedostajala za dabl-dabl učinak.