Fudbaleri Atletik Bilbaa izbacili su Barselonu iz Kupa Kralja.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Atletik Bilbao je na svom stadionu "San Mames" pobedio Barselonu rezultatom 3:2 u osmini finala Kupa Kralja.

Bilbao je imao čak 19 šuteva na gol Barselone, dok su gosti tek 7 puta zapretili, ali su zato imali 66 odsto poseda, naspram 34 Atletika.

Sve je počelo već u 2. minutu kada je Iker Muniain pogodio za vođstvo od 1:0 na asistenciju Vilijamsa.

Na izjednačenje se čekalo do 20. minuta, kada je Feran Tores zatresao mrežu domaćeg tima.

Dugo se čekalo do konačne odluke, a doneo ju je Injigo Martines, kada je u 86. minutu utakmice postigao drugi gol za Bilbao i činilo se da će odvesti ekipu u četvrtfinale Kupa Kralja.

Za odlazak u produžetke se postarao Pedri, koji je u 93. minutu utakmice postigao gol i doneo Barseloni velikih 2:2 i nadu da će se nešto promeniti u narednih 30 minuta.

U 105. minutu je u kaznenom prostoru oboren Oskar de Markos, a odgovornost za izvođenje jedanaesterca preuzeo je Muinain – bio je precizan i bilo je to 3:2 u korist baskijskog tima.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.