Izvor:

Autor:

Remsi su na svom terenu pobedili Arizona Kardinalse 34:11.

Kardinalsi su odigrali veoma loš meč u Los Anđelesu.

Kvoterbek Kardinalsa Kajler Marej odigrao je katastrofalnu utakmicu i verovatno je najveći krivac za užasnu partiju svoje ekipe.

Bacio je tri intersepšna, previše grešio, malo je trčao i nije imao nikakva rešenja protiv odbrane Remsa.

Prvi je poentirao Odel Bekam Džunior, koji je u 11. minutu prve četvrtine uhvatio dobar pas Metjua Staforda.

Zatim je upravo Steford na startu druge četvrtine istrčao za novi tačdaun i 14:0, a zatim je Marej umesto da prihvati da ga sekuju u end zoni i dopusti dva poena Remsima, bacio loptu na neviđeno unapred i napravio katastrofalnu grešku.

Loptu je pokupio Long i posle intersepšna odmah poentirao za 20:0.

Kada je Kuper "Super" Kap poentirao za 27:0, bilo je jasno da će Kardinalsi moći samo da ublaže ovde poraz. Čak je i Odel Bekam bacio pas za tačdaun.

To su i učinili jednim tačdaun i konverzijom za dva poena, a zatim i fild golom.

Remsi su do kraja poentirali još dva puta, pošto je Gold, koji je ove sezone promašio samo dva šuta, pogodio još dva fild gola.

Takođe, Met Staford je ostvario prvu pobedu u plej-ofu.

U divizijskoj rundi će Remsi igrati protiv Tampa Bej Bakanirsa.