Saponara, Vlahović i Biragi (©Reuters)

Ljubičasta rapsodija: Vlahović položio veliki psiho test, pomogli mu navijači Fjorentine (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.01.22. | 22:42

Srpski napadač puca od samopouzdanja, pokazao je to u pobedi nad Đenovom 6:0

Ljubičasta rapsodija na Artemio Frankiju u poslednjem meču 22. kola Serije A. Fjorentina je deklasirala obezglavljenu Đenovu - 3:0 na poluvremenu, 6:0 na kraju. Dva gola nedostaja su domaćinu da izjednači najubedljiviju pobedu u istoriji (8:0 protiv Modene iz sezone 1941/42), a maoglo je da ih bude još toliko koliko je dobro Fjorentina igrala večeras, a Đenova loše.

Sve je počelo promašenim penalom Dušana Vlahovića u 11. minutu. Probao je Panenkom da savlada Salvatorea Sirigua, ali nije to dobro učinio. Stigao je golman gostiju da se podigne i uhvati loptu.

Izabrane vesti

Ipak, u nastavku meča pokazao je srpski reprezentativac s kakvim samopuzdanjem igra ove sezone. Pomogli su mu u tome saigrači s tri gola do odlaska na odmor, kojima je rešeno pitanje pobednika, ali i publika koja ga je po povratku na teren posle pauze dočekala aplauzima. Na podršku sa tribina Vlahović je odgovorio visoko podnignutim rukama, a onda i pogotkom. I to na maestralan način.

Sa 11 metara nije uspešno "bocnuo" loptu, ali jeste iz mnogo teže pozicije kada je u 51. minutu sa ivice kaznenog, posle fenomenalnog prijema, lobovao Sirigua.

Pored Vlahovića, u centru pažnje našao se Kristijano Biragi. Levi bek Ljubičastih zapretio je rekordnom het-triku Siniše Mihajlovića iz slobodnjaka, ali je stao na dva gola, postignuta u 42. i 69. minutu.

Pogađali su još Odriozola u 15, za vođstvo 1:0 i Đakomo Bonaventura u 34. i Lukaš Toreira u 77.

Bila je ovo najubedljivija pobeda Fjorentine ove sezone, najubedljivija od februara 2020. kada su savladali Sampdoriju 5:1 u gostima, a postigli su šest golova prvi put od avgusta 2018. i 6:1 protiv Kjeva.

Što se tiče Đenove, ako ovako nastave, brzo će u Seriju B. Trenutno su na pretposlednjem mestu sa šest bodova daleko od bezbedne zone. Smenjen je Andrej Ševčenko, ali trener kadeta Abdulaj Konko nije imao prijatan debi na velikoj sceni kao prelazno rešenje za mesto stratega.