Читај ми!

„Ratnici“ deklasirali Orlando, Finiks nadigrao San Antonio

Košarkaši Golden stejta ubedljivo su nadigrali Orlando na svom terenu sa 126:95 predvođeni Stefom Karijem, a svoj doprinos pobedi dao je i Nemanja Bjelica ubacivši deset poena. Finiks je u mnogo neizvesnijoj utakmici nadigrao San Antonio sa 108:104.

Iako je tim Orlanda dobro ušao u meč i poveo na samom startu, „Ratnici" su preuzeli inicijativu i potom samo uvećavali prednost a predvodio ih je Stef Kari koji je nastavio seriju sjajnih igara.

Ovoga puta meč je završio sa 31 postignutim poenom uz osam asistencija, a odličnu podršku je imao od Endrju Viginsa koji je dodao još 28 poena.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica u igri je proveo 11 minuta i ubacio deset poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

I Finiks je dobro ušao u meč na svom terenu, pa su sredinom treće četvrtine imali i 16 poena prednosti, ali su gosti ipak uspeli da meč uvedu u neizvesnu završnicu došavši i do izjednačenja.

U samom finišu domaćini su uspeli da odbrane trijumf i zadrže korak sa Golden Stejtom. Najbolji kod Finiksa bio je Kris Pol sa 21 poenom i deset skokova, dok su u San Antoniju šestorica igrača imali od 12 do 17 poena ali im to nije bilo od velike pomoći.

Denver je poražen od Čikaga sa 97:109 uprkos tome što je Nikola Jokić odigrao još jednu sjajnu partiju uz trostruki dvocifren učinak čime je popravio plasman na večnoj listi strelaca ali mu je to slaba uteha.

Milvoki je na svom terenu nadigrao Klivlend sa 112:104, a predvodio ih je Janis Adetokumbo sa 27 poena i 12 skokova.

Filadelfija je na gostovanju posle produžetka pobedila Šarlot sa 127:124, a zbog zdravstvenog protokola domaći tim je igrao bez petorice igrača.