TRILER ZAVRŠICA U LAKTAŠIMA: Voler "PROMAŠIO" pobedu

Srbija Danas
Igokea - Partizan
Igokea - Partizan / Izvor: Foto: Aba liga/Igokea/Nikola Vuruna

Meč 10. kola ABA lige.

Košarkaši Igokee izgubili su od Partizana sa 70:68 (16:15, 12:20, 19:19, 23:14) na svom terenu u okviru desetog kola regionalne ABA lige. Domaćin je vodio tokom većeg dela utakmice, ali u završnici su bili pribraniji izabranici Želimira Obradovića i došli su do važne pobede.

SMENA: Partizan više nije najbolji, Zvezda najuspešniji srpski tim u Evroligi

DENVER MORAO DA REAGUJE: Jokiću stiglo STRAŠNO pojačanje! (VIDEO)

BUGARIN MVP EVROLIGE: Saša Vezenkov bez premca u 13. kolu

Prva četvrtina je bila izjednačena, ali na startu druge Partizan je napravio osam razlike (25:17). Ipak, domaći su onda pojačali i do odmora su napravili seriju od 18:3 i sa solidnom prednošću su završili prvi deo (35:28).

ABA liga, 10. kolo:

Igokea – Partizan 68:70 (15:16, 20:12, 19:19, 14:23)

Dvorana: Laktaši

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Bojan Kruljac

IGOKEA: Starks 9, Robinson, Tanasković 2, Radanov 8, Jošilo 11, Ilić, Stivens 18, Voler 18, Fundić, Đorđević 2. Trener Bajić.

PARTIZAN: Panter 7, Ledej 14, Zagorac 4, Avramović 5, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 15, Miletić, Mur 5, Glas, Trifunović 12, Madar 6. Trener: Obradović

Nastavak je doneo bolju igru domaćih i kontrolisali su rezultat do samog kraja. Ipak, kada je bilo 63:53 gosti su napravili seriju od 10:0 i u potpunosti su se vratilu u meč.

Na kraju su prresudila slobodna bacanja Uroša Trifunovića na 14 sekundi pre kraja. Domaći su imali dva šuta (oba Voler). Prvo za tri, a zatim i za dva. Nžije lopta prošla kroz obruč i Partizan je stigao do važne pobede.

Uživo tok meča pratite ovde

40. minut
Voler je dva puta promašio i za tri i za dva i Partizan je slavio.
40. minut
Jošilo pravi faul na Trifunoviću 14 sekundi pre kraja. Pogađa oba 68:70. Tajm-aut za domaće.
40. minut
Stivens poravnava na 24 sekunde pre kraja 68:68.
40. minut
Panter sa bacanja dovodi Partizan u vođstvo 66:68.
39. minut
Jošilo iz ugla za tri 66:63. Pntere vraća 66:66.
38. minut
Serija gostiju 10:0. 63:63
37. minut
Smailagić zakucava 63:58. Đorđević pravi faul u napadu. Smailagić trojka 63:61.
35. minut
Opet dvocifrena prednost domaćih 63:53.
34. minut
Serija grešaka 59:53.
31. minut
Zagorac promašuje za tri - 56:50. Obradović ga povlači sa terena.

IV ČETVRTINA

Plejmejker Igokee Robinson dobio je neki udarac ima i krvi na terenu.

30. minut
Ledej dvojk, ali promašuje dodatno bacanje 54:47.
29. minut
Velika svađa Bajića i Radanova posle izgubljene lopte. 54:45.
28. minut
Voler trojkom diže razliku 53:40. Tanasković zakucava, ali lopta je izašla iz koša ima dva bacanja. 54:40.
26. minut
Avramović pogađa za dva - 48:38. Bajić zove tajm-aut.
26. minut
Domaći održavaju prednost 48:36
22. minut
Sada i Starks pogađa za tri 41:30. Jošilo pogađa 44:30. Obradović zove tajm-aut.
21. minut
Jošilo trojkom donosi dvocifrenu prednost 38:28

III ČETVRTINA

20. minut
Igpkea sa velikom prednosšću ide na odmor 35:28. Domin je napravio 18:3 u psolednjih pet minuta,