Crvena zvezda odličnom odbranom do pobede u Sankt Peterburgu

Autor: S.V.

Izvor: Beta

Izvor: (BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Zenit sa 69:58 (23:16, 19:12, 16:12, 11:18), u 13. kolu Evrolige.

Zvezda je do pobede stigla zahvaljujući odličnoj odbrani, zaustavivši Zenit na svega 58 poena.

Crveno-beli su od početka meča bili u prednosti. U prvom poluvremenu Zvezdu su do maksimalnih +14 (42:28) na kraju druge deonice predvodili Ognjen Kuzmića 11 i Nejt Volters i Nikola Kalinić sa po devet poena. Zenit su u igri pokušavali da održe Koner Frenkamp sa osam i Andrej Zubkov sa poneom manje.

U trećoj deonici, Zvezda je nastavila sa sjajnom odbranom, i povećala prednost na maksimalnih plus 18 (50:48). U četvrtoj četvrtini, Zenit je uspeo da izbegne ubedljiv poraz i smanji prednost Zvezde na konačnih plus 11 (69:58).

Najefikasniji kod Zvezde bili su Nejt Volters sa 14 i Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić sa po 11 poena.

Kod Zenita su se izdvojili Džordan Miki sa 16 i Koner Frenkamp sa 12 poena.

Crveno-beli su upisali petu pobedu i sa skorom od pet pobeda i osam poraza zauzimaju 12. mesto na tabeli. Zenit je peti sa osam pobeda i pet poraza.

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Olimpijakos, dok će Zenit ugostiti Fenerbahče.