• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

Svetsko prvenstvo u sportskom obaranju ruke: Srbija ispustila medalju, 4. mesto za Ivana Veselića

01.12.2021. 19:54
Piše:
Srbija Danas
Obaranje ruke
Obaranje ruke / Izvor: Foto: Savez Srbije za obaranje ruke
Spektakl u Bukureštu.

Svetsko prvenstvo u sportskom obaranju ruke održava se u Bukureštu od 24. novembra do 3. decembra. U velikoj konkurenciji 54. zemalja sveta naš najbolji takmičar Ivan Veselić uspeo je da dođe do polufinala i osvoji 4. Mesto u kategoriji Seniori leva ruka do 110 kg.

Počinje Svetsko prvenstvo za rukometašice, Srbija na Rusiju i Poljsku

PORAZ U BUDIMPŠETI: Ferencvaroš za dve četvrtine pobedio Novi Beograd

ODLAZAK ŠAMPIONA: Preminuo Mirko Vlahović u 48. godini

Srbiju na Svetskom prvenstvu u sportskom obaranju ruke predstavlja 10. reprezentativaca. U kategoriji juniori Srbiju su predstavljali Jovana Arnautović iz Šapca koja se osvojila 5. mesto u kategoriji žene juniori do 18 godina i Siniša Jurković iz Novog Sada koji je osvojio 6. mesto u kategoriji juniori do 1. godina.

U kategoriji masteri Srbiju su predstavljali Aleksandar Dakić iz Novog Sada koji je osvojio 11. mesto u kategoriji masteri do 90 kg i naš najstariji takmičar Radiša Milojković iz Petrovca na Mlavi koji je ostvario izuzetan uspeh i osvojio je 4. mesto u kategoriji grand masteri leva ruka.

U kategoriji seniori našu zemlju predstavljaju Nina Pantović iz Vrnjačke Banje u kategoriji žene desna ruka do 80 kg i ona nastupa sutra. Nina je apsolutni šampion Srbije u kategoriji žene desnom rukom. Najbolji rezultat ostvario je Ivan Veselić koji je imao najviše šanse da osvoji prvu medalju za Srbiju u kategoriji seniori. Izgubio je u polufinalu od takmičara iz Turske. U kvalifikacijama pobedio je najbolje takmičare iz Kazakhstana, Rumunije, Ukraine, Uzbekistana i Francuske.

Ovo je odličan uspeh za Srbiju i nadamo se da će Veselić osvojiti sutra medalju desnom rukom. Slobodan Novaković iz Čelareva osvojio je 12. mesto u kategoriji seniori do 85 kg, Nemanja Marković iz Šapca osvojio je 10. mesto u kategoriji seniori 110 kg +, Goran Žepina iz Kaća osvojio je 15. mesto u kategoriji seniori leva ruka do 110 kg i Petar Manojlović iz Čelareva osvojio je isto 15. mesto u kategoriji seniori leva ruka do 80 kg.

Našu reprezentaciju podržao je Sportski savez Srbije na čelu sa predsednikom saveza Davorom Štefanekom i generalnim sekretarom saveza Goranom Marinkovicem. Ovaj sport se smatra da je najstariji na svetu, ljudi su od davnina odmeravali snagu obaranjem ruke i doživeo je ekspanziju u Srbiji i postaje jedan od najpopularnijih sportova.