VLAHOVIĆ VODIO VIOLU DO POBEDE: Atalanta zgromila Veneciju, het- trik Pašalića

SERIJA A

Fudbal -

Het-trik za ekipu iz Bergama postigao hrvatski internacionalac Mario Pašalić

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu ekipu Sampdorije sa 3:1, u utakmici 15. kola italijanske Serije A.Sampdorija je povela u 15. minutu golom Manola Gabjadinija, ali je domaći tim do kraja poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je Hose Kaljehon izjednačio u 23. minutu, da bi potom Dušan Vlahović svojim 12. golom u šampionatu doneo vodjstvo Fiorentini u 32. minutu. Konačan rezultat postavio je Rikardo Sotil u 45. minutu.

Fiorentina je upisala osmu pobedu od početka sezone i šesta je na tabeli sa 24 boda, dok je Sampdorija na 15. poziciji sa 15 bodova.

Mario Pašalić

Fudbaleri Atalante su na svom terenu slavili protiv Venecije sa ubedljivih 4:0. Trostruku strelac za pobednički tim bio je Mario Pašalić, u sedmom, 12. i 67. minutu, a mrežu Venecije zatresao je i Ten Kompejners u 62. minutu.

Posle devete pobede u šampionatu, Atalanta ima 31 bod i četvrta je na tabeli, dok je Venecija 16. sa 15 osvojenih bodova.